Mocna pozycja Piekar Śląskich w rankingu inwestycyjnym

Nikt nie może zaprzeczyć temu, że inwestycje w Piekarach Śląskich wyrastają jak grzyby po deszczu. Przekonajmy się więc, na jakim miejscu uplasowało się nasze miasto w rankingu “Liderzy inwestycji. Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów 2017–2019”, stworzonym przez pismo „Wspólnota”.

Droga

27 miejsce w rankingu inwestycyjnym

Piekary Śląskie zaliczyły awans o 7 miejsc, w stosunku do zestawienia za lata 2015-2017. W zeszłorocznym rankingu miasto uplasowało się na 27 pozycji - takie samo miejsce zajęło w tegorocznym zestawieniu. Nasze miasto w latach 2017-2019 przeznaczyło na inwestycje 1013,2732 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W naszym regionie najlepiej wypadły Gliwice, z kwotą 2143zł. W rankingu przed Piekarami Śląskimi znalazło się również kilka miast na terenie województwa śląskiego: Rybnik, Tychy, Bielsko Biała, Żory, Jaworzno, Sosnowiec czy Dąbrowa Górnicza. Za nami uplasowały się takie miasta jak: Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Częstochowa, Zabrze, Siemianowice Śląskie, Mysłowice czy Świętochłowice.

Blisko 20-letnia historia rankingu „Wspólnoty”

Od prawie 20 lat tworzony jest ranking inwestycyjny, który jest pokazuje poziom inwestycji w danym mieście. Pod uwagę brane są dane dotyczące całości poniesionych wydatków w przeciągu trzech ostatnich lat (2017-2019). Ta forma zestawienia pomaga uniknąć dużych, często chwilowych wahań, które występują podczas zbierania danych w krótkim czasie. Twórcy starają się również uwzględnić w rankingu wydatki ponoszone ze środków własnych przez spółki komunalne. By zebrać takie informacje, od kilkunastu lat do miast na prawach powiatu rozsyłane są ankiety.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon