Młodzi chuligani zostali złapani na dewastacji. Rodzice młodzieży tłumaczą, że "to nie ich wina"

W Brzezinach Śląskich zdewastowana została altana. Świadkiem wandalizmu był radny - Bartosz Szołtysik, który złapał młodych chuliganów i wezwał policję. To nie pierwsza dewastacja na koncie dewastatorów, wcześniej niszczyli plac zabaw przy MP nr 13. Po odebraniu młodzieży przez rodziców, złożyli oni skargę na radnego.

Zniszczona altana Piekary Śląskie

We wtorek, 5 lipca w godzinach wieczornych radny Bartosz Szołtysik udał się na trening biegowy, którego trasa kończy się w okolicach altany w Brzezinach Śląskich. Przechodząc obok zauważył, że młodzi ludzie niszczą obiekt do tego stopnia, że się zawalił.

- Zobaczyłem jak przewraca się altana, którą zbudowaliśmy w ramach tzw. inicjatywy lokalnej z Urzędem Miasta, podbiegłem 20 metrów i złapałem 2 nieletnich, którzy po zawaleniu altany zaczęli uciekać - relacjonuje radny.

Wyzwiska, skarga i hejt

Jak wyjaśnia radny o godzinie 16 tego samego dnia altana stała nienaruszona, a wspomniana młodzież już w niej siedziała. Na miejsce wezwana została policja, która spisała młodzież (większość z nich to uczniowie 7-8 klasy szkoły podstawowej). Rodzice nieletnich odebrali ich z miejsca dewastacji.

W trakcie konfrontacji radny usłyszał wiele obraźliwych słów. Zdaniem rodziców to nie wina dzieci, że altanka się zawaliła. Radny oprócz bezpośredniego kontaktu z opiekunkami chuliganów, musiał zmierzyć się z hejtem w internecie, gdzie anonimowe konta pisały wyzwiska w jego kierunku. Oprócz tego na Szołtysika została złożona skarga.

- Zdaniem rodziców dzieci miały… pecha, bo kiedy siedziały w altanie ona nagle się zawaliła. A nasz radny Bartosz Szołtysik zaczął gonić biedne dzieci, przestraszył je, więził, naruszył ich nietykalność i czekał na policję. I radnego należy przywołać do porządku, by nie budował sobie poparcia na krzywdzie dzieci - komentuje sprawę Krzysztof Turzański, zastępca prezenta miasta Piekary Śląskie.

Łącznie w akcie dewastacji brało udział siedmiu nieletnich. To nie pierwszy ich akt wandalizmu. W ubiegłym roku zostali złapani podczas zostali dewastacji placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 13.

Subskrybuj piekary.info

google news icon