"Pandemia a młodzi" film w reżyserii piekarzanina. W tle Zespół szkół numer 1

Piekarzanin - Marcin Strzelecki wpadł na pomysł, by stworzyć perspektywę, z której postrzegali pandemię uczniowie szkół podstawowych i średnich. W tę myśl wyreżyserował krótkometrażowy film, w którym wypowiadają się uczniowie i nauczyciele ZS nr 1.

Ponad dwuletnia pandemia stała się obiektem badań i opracowań naukowych. Uczeni analizowani ją pod różnym kątem - zmiany nawyków zakupowych, ewoluowaniu relacji międzyludzkich czy nowego trybu nauczania. Tym śladem poszedł piekarzanin - Marcin Strzelecki, który nakręcił 34-minutowy film z perspektywy młodych ludzi.

"Pandemia nic nie zmieniła w perspektywie pomocy"

Tłumaczy Karolina Madeja pedagog szkolny z Zespołu Szkół numer 1 w Piekarach. W fabule pojawiają się także wypowiedzi uczniów o trudnych dwóch latach i o zaletach i wadach pandemii.

Nauczycielki - Agnieszka Żalek oraz Małgorzata Mzyk-Porada tłumaczą, jak z ich perspektywy wyglądało nauczanie zdalne oraz czego nauczyło ich te doświadczenie.

- Na początku największym problemem było to, w jaki sposób dostarczyć wiadomości, by otrzymali je wszyscy uczniowie - mówi Mzyk-Porada, nauczycielka historii.

W filmie głos zabrała również mł. asp. Aleksandra Zydyk z komendy miejskiej w Piekarach, która wytłumaczyła skąd bierze się obecna agresja wśród młodzieży.

Od ciekawości po scenariusz

- Chciałem się dowiedzieć jak pandemia zmieniła świat młodych ludzi, nastolatków. Zaprosiłem do rozmowy przed moją kamerą Panią pedagog, Panie nauczycielki oraz uczniów z Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich - wyjaśnia Marcin Strzelecki, reżyser filmu.

Projekt realizowany był w dwóch etapach - w trakcie pandemii, czyli przed feriami zimowymi oraz już w normalnej rzeczywistości, czyli po przerwie zimowej.

Spółdzielczy Dom Kultury przy ulicy Kazimierza Wielkiego 1 postanowił rozpowszechnić film Strzeleckiego i w dniu 13 kwietnia zorganizuje dwa seanse o godzinie 11 oraz 17. Po projekcji chętni będą mieli możliwość rozmowy z autorem filmu.

młodzi-a-pandemia-film-Strzeleckiego

Subskrybuj piekary.info

google news icon