"Pandemia a młodzi" film w reżyserii piekarzanina. W tle Zespół szkół numer 1

Piekarzanin - Marcin Strzelecki wpadł na pomysł, by stworzyć perspektywę, z której postrzegali pandemię uczniowie szkół podstawowych i średnich. W tę myśl wyreżyserował krótkometrażowy film, w którym wypowiadają się uczniowie i nauczyciele ZS nr 1.

Ponad dwuletnia pandemia stała się obiektem badań i opracowań naukowych. Uczeni analizowani ją pod różnym kątem - zmiany nawyków zakupowych, ewoluowaniu relacji międzyludzkich czy nowego trybu nauczania. Tym śladem poszedł piekarzanin - Marcin Strzelecki, który nakręcił 34-minutowy film z perspektywy młodych ludzi.

"Pandemia nic nie zmieniła w perspektywie pomocy"

Tłumaczy Karolina Madeja pedagog szkolny z Zespołu Szkół numer 1 w Piekarach. W fabule pojawiają się także wypowiedzi uczniów o trudnych dwóch latach i o zaletach i wadach pandemii.

Nauczycielki - Agnieszka Żalek oraz Małgorzata Mzyk-Porada tłumaczą, jak z ich perspektywy wyglądało nauczanie zdalne oraz czego nauczyło ich te doświadczenie.

- Na początku największym problemem było to, w jaki sposób dostarczyć wiadomości, by otrzymali je wszyscy uczniowie - mówi Mzyk-Porada, nauczycielka historii.

W filmie głos zabrała również mł. asp. Aleksandra Zydyk z komendy miejskiej w Piekarach, która wytłumaczyła skąd bierze się obecna agresja wśród młodzieży.

Od ciekawości po scenariusz

- Chciałem się dowiedzieć jak pandemia zmieniła świat młodych ludzi, nastolatków. Zaprosiłem do rozmowy przed moją kamerą Panią pedagog, Panie nauczycielki oraz uczniów z Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich - wyjaśnia Marcin Strzelecki, reżyser filmu.

Projekt realizowany był w dwóch etapach - w trakcie pandemii, czyli przed feriami zimowymi oraz już w normalnej rzeczywistości, czyli po przerwie zimowej.

Spółdzielczy Dom Kultury przy ulicy Kazimierza Wielkiego 1 postanowił rozpowszechnić film Strzeleckiego i w dniu 13 kwietnia zorganizuje dwa seanse o godzinie 11 oraz 17. Po projekcji chętni będą mieli możliwość rozmowy z autorem filmu.

młodzi-a-pandemia-film-Strzeleckiego

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

FAK1

Podsumowanie Festiwalu Aktywności Kulturalnej

Festiwal aktywności kulturalnej

Festiwal Aktywności Kulturalnej w Piekarach

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Izba regionalna piekary śląskie

Nowa publikacja z Piekarami Śląskimi w roli głównej

Capitan Folk wystąpi podczas Dni Piekar Slaskich 2023

Znamy ostatniego artystę, który wystąpi podczas Dni Piekar

Extazy wystąpi podczas Dni Piekar 2023

Organizatorzy Dni Piekar Śląskich 2023 odsłaniają karty

Dzień babci i dziadka piekary śląskie 2023

Dzień Babci i Dziadka w Piekarach Śląskich