Młody piekarzanin laureatem konkursu

Uczniowie polskich szkół z pewnością na długo zapamiętają tegoroczne ferie. Były one "wyjątkowe" ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa. Brak możliwości korzystania ze stoków narciarskich, ośrodków kultury i rozrywki doprowadził do niemal całkowitego zamknięcia dzieci w domu. Nie każdy jednak próżnował przez ten czas.

M m 53 645300 g 1

10-letni mieszkaniec Piekar Śląskich podczas ferii brał czynny udział w konkursie związanym z bezpieczeństwem, zorganizowanym przez inowrocławską policję. Na uczestników czekały dwie konkurencje polegające na układaniu obrazków z puzzli oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania w zakresie bezpieczeństwa. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: uczniowie szkół podstawowych klas 0-3 oraz uczniowie szkół podstawowych 4-6.

Jednym z laureatów okazał się 10-letni Dominik, uczeń Miejskiej Szkoły Podstawowej w Piekarach Śląskich. Chłopak znalazł się w 5 wyróżnionych osób, gdzie do konkursu zgłosiło się 81 uczniów. Dominik kilka temu zawitał do piekarskiej jednostki policji po odbiór pamiątkowego dyplomu i drobnych upominków, które zostały przesłane z KPP w Inowrocławiu.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zlodziej motorower

Piekary Śląskie: złodziej motoroweru wpadł w...

Poszukiwany

Piekary Śląskie: poszukiwany przechodził w...

M m police 378255 1280

Piekary Śląskie. Nocny pościg ulicami miasta....

M m polish 2650341 1280

Mieszkańcy Piekar Śląskich stracili 120 tys. zł...

M m 53 647027

Mężczyzna odpowiedzialny za kradzież 5 tys. zł...

01dachowanie

Dachowanie auta w Piekarach Śląskich

O1policjalkrew2020

Ponad 25 litrów oddanej krwi w 2020 roku przez...