Młody piekarzanin laureatem konkursu

Uczniowie polskich szkół z pewnością na długo zapamiętają tegoroczne ferie. Były one "wyjątkowe" ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa. Brak możliwości korzystania ze stoków narciarskich, ośrodków kultury i rozrywki doprowadził do niemal całkowitego zamknięcia dzieci w domu. Nie każdy jednak próżnował przez ten czas.

M m 53 645300 g 1

10-letni mieszkaniec Piekar Śląskich podczas ferii brał czynny udział w konkursie związanym z bezpieczeństwem, zorganizowanym przez inowrocławską policję. Na uczestników czekały dwie konkurencje polegające na układaniu obrazków z puzzli oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania w zakresie bezpieczeństwa. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: uczniowie szkół podstawowych klas 0-3 oraz uczniowie szkół podstawowych 4-6.

Jednym z laureatów okazał się 10-letni Dominik, uczeń Miejskiej Szkoły Podstawowej w Piekarach Śląskich. Chłopak znalazł się w 5 wyróżnionych osób, gdzie do konkursu zgłosiło się 81 uczniów. Dominik kilka temu zawitał do piekarskiej jednostki policji po odbiór pamiątkowego dyplomu i drobnych upominków, które zostały przesłane z KPP w Inowrocławiu.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Policja piekary

Nożownik na ul. Sowińskiego zaatakował starszego mężczyznę

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Policja1

Reakcja piekarskiego policjanta po służbie -...

Kolizja1

Piekary Śląskie – potrącenie pieszego oraz...

M m 53 647240

Piekary Śląskie: policyjne działania NURD...

1234

35-latek złapany za posiadanie ponad 500 porcji...

Mdk

Młody wandal odpowie za swoje swoje czyny