Młode, mądre i utalentowane dziewczyny z Piekar Śląskich: Jola Wiór i Laura Wesołowski

Wczoraj Jola Wiór dumnie reprezentowała Piekary Śląskie na Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w Moskwie, zajmując bardzo dobre miejsce w zawodach. Kolejne gratulacje należą się Laurze Wesołowski, która została finalistką olimpiady językowej. Poznajmy bliżej dokonania dwóch wyjątkowych dziewczyn.

Jola wior laura wesolowski

To najbardziej utalentowana przedstawicielka Transbed GKS „Andaluzja” Brzozowice-Kamień. Jola Wiór od 2012 roku nie schodzi z podium mistrzostw Polski. Cały czas pracuje nad swoją formą i pnie się coraz wyżej. Wczoraj 8 kwietnia o godzinie 19.00 wzięła udział w Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w Moskwie. W ciągu kilku ostatnich dni uczestniczyła w zgrupowaniu kadry organizowanym w Spale. Tam trenowała pod okiem Waldemara Ostapskiego. Jola Wiór podczas Mistrzostw stanęła do rywalizacji w kategorii wagowej do 76 kg. Piekarzanka bardzo dobrze spisała się w rwaniu, zaliczając trzy podejścia i kończąc z wynikiem 99 kilogramów. Podczas podrzutu Wiór miała jednak problemy – zaliczyła tylko pierwsze podejście do 116 kilogramów. Swój występ w Moskwie zakończyła z wynikiem 215 kg, przez co zajęła 7. miejsce. Mimo braku podium, jej wynik i tak zapiera dech.

Język niemiecki ma w małym palcu

Wiele osób narzeka na zdalne nauczanie. Nauczyciel nie mają kontroli nad uczniami, wiedza przekazywana przez internet jest słabiej rozumiana, a młodzież ma problem w skupieniu się na zajęciach. Pandemiczne przeciwności nie wpłynęły jednak na postawę Lury Wesołowski, która od miesięcy intensywnie przygotowywała się we własnym zakresie do 44. Olimpiady z Języka Niemieckiego. Ponadto dziewczyna oprócz umiejętności językowych musiała wykazać się wiedzą z zakresu: literatury, historii, geografii i polityki krajów niemieckojęzycznych. By uzupełnić swoje braki Laura przeczytała wiele niemieckojęzycznych książek. W zaciętej rywalizacji brało udział 80 uczniów z całej Polski, a Laura była najmłodszą uczestniczką. Cała włożona praca się opłaciła, ponieważ piekarzanka stała się finalistką 44. Olimpiady z Języka Niemieckiego, co gwarantuje jej zdaną maturę na 100% z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

fot. Facebook Piekary Śląskie – Oficjalny Fan Page

Subskrybuj piekary.info

google news icon