Mistrzowie parkowania w Piekarach Śląskich. Galeria kierowców o specjalnych przywilejach

W Piekarach Śląskich od czasu do czasu pojawiają się kierowcy, którzy celowo nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Działanie to ma na celu znalezienie miejsca parkingowego jak najbliżej miejsca docelowego. Zdarzają się sytuacje, w których kierowcy blokują całkowicie przejazd.

Na Facebooku powstała grupa "Mistrzowie jazdy i parkowania w Piekarach". Celem tej grupy jest uwiecznienie nieudolnych manewrów parkowania kierowców w mieście. Na zdjęciach uwieczniane są nie tylko piekarskie rejestracje, ale także bytomskie, bielskie, i wiele innych.

- Strona poświęcona jest pokazywaniem różnych przypadków "mistrzów" kierownicy oraz nieprawidłowego parkowania pojazdów w Piekarach Śląskich. Wyślij nam zdjęcie mistrza jazdy i parkowania w Piekarach Śląskich! Niech świat się o nim dowie - tłumaczą administratorzy strony.

Zdjęcia "wybitnych" kierowców pojawiają się przede wszystkim z osiedli, parkingów przy sklepach oraz prywatnych dróg.

Mandaty za parkowanie a nowy taryfikator

Od 1 stycznia br. w Polsce zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. Kwoty nakładanej grzywny wzrosły adekwatnie do przekroczonej prędkości. Przykładowo za jazdę powyżej 20 km/h od dozwolonej prędkości grozi mandat 300 zł, ale już za przekroczenie o 71 km/g to 2500 zł.

W kwestii parkowania nowy taryfikator zmienił się w jednym szczególnym przypadku. Mowa tu o nieuprawnionym zatrzymywaniu pojazdu na miejscach oznaczonych znakiem P-18 "Stanowisko postojowe" i P-24 "Miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" albo P-20 "Koperta" i P-24 "Miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej. Przed wprowadzeniem nowego taryfikatora była to kara 500 zł, obecnie jest to 800 zł.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Mistrzowie parkowania pod lidlem w Piekarach

Kolejne wpadki mistrzów parkowania w Piekarach

Klasyki mercedesy przy Kopcu

Zlot klasycznych mercedesów przy Kopcu Wyzwolenia [GALERIA]

Piekarska Parada Motocyklowa

Piekarska Parada Motocyklowa. Na mecie ponad 100 pojazdów

Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Kierowca mustanga postanowił zaparkować na trawniku

Tak wyglądała droga kilka minut po godz. 15:00

Remont Bytomskiej

Światła przy dworcu

Światła obok dworca już działają

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej