Miliony dla Piekar Śląskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Podczas drugiego naboru składania wniosków o uzyskanie środków w ramach RFIL, Piekary Śląskie otrzymały zaledwie 600 tysięcy złotych. Była to śmieszna kwota patrząc na ogrom inwestycji, jakie zostały zgłoszone do programu. Tym razem Piekarom przyznano 5 mln złotych. Na co zostaną przeznaczone otrzymane środki?

Mlodziezowy dom kultury nr 2

Dzięki pozyskanym środkom w Piekarach Śląskich powstanie Centrum Kultury Młodzieżowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację i remont wnętrz Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ul. Bytomskiej 152. W ramach tego przedsięwzięcia oprócz ocieplenia elewacji zostanie wyremontowany dach. Ogród znajdujący się na ternie placówki również przejdzie metamorfozę. Zakres robót obejmuje również instalację elektryczną i sanitarną. W planach jest również całkowita przebudowa budynku wraz z dostosowaniem pomieszczeń do Młodzieżowego Domu Kultury. Inwestycja sprawi, iż miejsce stanie się jeszcze bardziej przyjazne dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Przeprowadzone pracą sprawią, iż możliwe będzie prowadzenie zająć o charakterze artystycznym, sportowym oraz językowym dla dzieci i młodzieży. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana między lutym a grudniem w 2022 roku. Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Inwestycji Lokalnych – programu bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których budżet ucierpiał przez pandemię koronawirusa.

fot. Google Maps

Subskrybuj piekary.info

google news icon