Mieszkaniec Piekar nie ustąpił pierwszeństwa, powodując kolizję. Uciekł przed policją pieszo

W Bytomiu przy ulicy Łagiewnickiej 59-letni piekarzanin nie ustąpił pierwszeństwa 23-letniej kobiecie i spowodował kolizję. Mężczyzna, gdy dowiedział się o powiadomieniu policji, zostawił auto na ścieżce rowerowej i uciekł przed służbami pieszo.

KMP Bytom
Wysoki mandat dla mieszkańca Piekar

W piątek, 13 maja 59-letni mieszkaniec Piekar Śląskich nie zastosował się do obowiązujących znaków pionowych i spowodował kolizję, w której uczestniczyła 23-letnia bytomianka. Kobieta nie została poszkodowana.

- Mężczyzna, gdy dowiedział się, że na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji, zaparkował swój pojazd w miejscu niedozwolonym, na ścieżce rowerowej i oddalił się piechotą - tłumaczy asp. Anna Oczkiewicz, oficer prasowa KMP w Bytomiu.

Piekarzanin zgłosił się na komisariat policji dopiero po upływie czterech godzin od zaistniałego zdarzenia. Został przebadany pod kątem obecności alkoholu we krwi. Był trzeźwy. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali go mandatem w wysokości pięciu tysięcy złotych. Musi także liczyć się z pokryciem kosztów holowania pojazdu i opłaty parkingowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon