Mieszkańcy ulicy Skargi protestują przeciwko wybiegowi dla psów. W tym miejscu chcą mieć łąkę

Do urzędu miasta wpłynęło pismo mieszkańców Piotra Skargi, w którym protestują przeciwko budowanemu wybiegowi dla psów przy tej ulicy. Początkowo władze miasta chciały w tym miejscu wygospodarować łąkę. Mieszkańcy tłumaczą, że nie chcą, by obok istniejącego już placu zabaw biegały psy.

Krzysztof Turzański
Wybieg dla psów nie powstanie

Na terenie Piekar Śląskich do tej pory powstało już kilka wybiegów dla psów - m.in. w Szarleju, na Os. Wieczorka i w Kamieniu. Dotychczas tego typu inwestycje nie przeszkadzały piekarzanom. Jednak kilka dni temu do urzędu miasta wpłynęła petycja o zaprzestanie budowy kolejnego wybiegu.

- Wyrażamy nasz protest przeciwko umiejscowieniu wybiegu dla psów przy istniejącym w tym miejscu placu zabaw dla dzieci - wyrazili swój sprzeciw mieszkańcy Piotra Skargi, bloków nr 14,16 i 18.

Autorzy petycji jako alternatywne miejsce wyznaczają skarpę przy ul. Kazimierza Wielkiego. Podkreślają, że we wcześniejszych planach urząd miasta chciał wygospodarować przy placu zabaw łąkę kwietną. Wówczas mieszkańcy nie wyrażali sprzeciwu. Obecnie są w trakcie zbierania podpisów pod petycją.

Na celowniku bezpieczeństwo dzieci

Jak pisze Krzysztof Turzański, mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo dzieci, które dotychczas beztrosko używały okolicznego placu zabaw Nivea. Podkreśla, że wybieg dla psów będzie odgrodzony od placu płotem.

- Nigdzie do tej pory nie mieliśmy ani przypadków, ani skarg na niebezpieczne sytuacje, czy nawet uciążliwości związane z tego typu obiektami. Wręcz przeciwnie – ich odbiór był raczej pozytywny. Tym bardziej byłem zaskoczony sytuacją. Zakład Gospodarki Komunalnej przygotował fajne urządzenia, dzięki czemu powstaje fajny plac zabaw dla czworonogów i ich właścicieli. Naprawdę nie ma się czego obawiać - komentuje sprawę Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta Piekar Śląskich.

petycja o zaprzestanie budowy wybiegu
Krzysztof TurzańskiSubskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Remont kapliczki

Dobiegł końca remont kaplicy św. Ignacego Loyoli

Sąd Piekary

Sąd i prokuratura w Piekarach Śląskich zostaną zlikwidowane

Parking na Os. Wieczorka

Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego trwa

Tężnia solankowa w Piekarach

Tężnia solankowa otwarta od 1 maja

Marek grochowski nie jest już prezesem

Marek Grochowski nie jest już prezesem ZGK

Remonty dróg piekary

Remont jezdni na Powstańców Warszawskich

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?