Mieszkańcy Piekar Śląskich stracili 120 tys. zł przez oszustów - nie daj się nabrać

Przestępcy cały czas szukają nowych metod, którymi można by skłonić ofiary do oddania im gotówki bądź kosztowności. W ubiegłym tygodniu w sidła oszustów wpadły aż 4 osoby z Piekar Śląskich. Piekarzanie łącznie stracili prawie 120 tys. zł.

M m polish 2650341 1280

Pomimo wytrwałej pracy policyjnych jednostek przestępcy prześcigają się w pomysłach na wyłudzanie pieniędzy. Znane metody na wnuczka, policjanta czy prokuratora nie powinny na nas robić wrażenia. Ze względu na dziesiątki akcji informacyjnych o sposobach wyłudzeń ten temat powinien być dobrze znany każdemu Polakowi. Odpowiedzialne zachowanie może uchronić nas i naszych bliskich od utraty sporej ilości gotówki. Pamiętajmy że oszuści szczególnie atakują osoby starsze. Seniorzy często mają problemy z pamięcią, więc są łatwym celem dla przestępców. To jednak nie jest stała reguła - ofiarą oszustów padają ludzie niezależnie od wieku.

W ubiegłym tygodniu w Piekarach Śląskich doszło do czterech prób wyłudzeń pieniędzy. Niestety wszystkie okazały się skuteczne. Kobieta, przedstawiająca się jako policjantka oszukała osoby w wieku od 46 do 79 lat. Ofiarom wmawiała, że ich pieniądze są zagrożone i należy je przekazać innym osobom. Cała czwórka zgodziła się i oddała swoje oszczędności. Mieszkańcy Piekar Śląskich dopiero po czasie zorientowali się, że mieli do czynienia z oszustką. Wtedy już było za późno - pieniądze i kobieta zniknęły. Teraz sprawę badają piekarscy kryminalni.

Subskrybuj piekary.info

google news icon