Miejskie Przedszkole nr 3 w Piekarach Śląskich wyremontowane. Robi wrażenie

Miejskie Przedszkole nr 3 „Bajka” w Piekarach Śląskich przeszło ogromną metamorfozę. Budynek po remoncie robi wrażenie. Całkowity koszt inwestycji to ok. 482 tys. zł.

Budynek przeszedł gruntowny remont. Zmieniono źródła ogrzewania na ekologiczne, wyremontowano łazienki i kuchnię, pralnię oraz podłogi w salach dla dzieci, wymieniono oświetlenia. Cała placówka została pomalowana i odświeżona. Odnowiono także schody wejściowe odraz dojście do przedszkola.

W ramach prowadzonych prac wykonano remont ośmiu łazienek dla dzieci i personelu wraz z wymianą armatury i przyborów łazienkowych. Została wymieniona także instalacja wodno-kanalizacyjna.

Przypomnijmy, że przedszkole przeszło całkowitą termomodernizację, łącznie z remontem dachu i stworzeniem nowej kolorowej i przyjaznej dzieciom elewacji. Wymieniono też instalację centralnego ogrzewania i elektryczną, wyremontowano schody, a także odtworzono nawierzchnię wokół budynku. Piekary Śląskie pozyskały dofinansowanie na termomodernizację dofinansowanie w wysokości 564 251,73 zł z Urzędu Marszałkowskiego oraz 99 574 zł z Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Całkowity koszt przebudowy to 644 527,30 zł. Zatem łączne wydatki na przebudowę Miejskiego Przedszkola nr 3 przekroczyły 1 mln zł.

Remont czeka teraz Miejskie Przedszkole nr 1

Piekary Śląskie ogłosiły przetarg na wykonanie termomodernizacji i modernizacji Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich. Zakres prac obejmuje kompleksowy remont placówki oraz dostawę i montaż wiaty śmietnikowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon