Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich prowadzi zapisy do sekcji pływackich dla dzieci

Najpierw zlikwidowano basen przy Andaluzji, kilka lat później przestała funkcjonować także pływalnia przy Julce... Padła deklaracja powstania kompleksu sportowego na Szarleju, jednak wszyscy są już znudzeni czekaniem. Nierówna walka o basen w Piekarach Śląskich trwa od wielu lat. Dobrze, że przynajmniej dzieci mają możliwość korzystania z zajęć w wodzie. Taką szansę daje obiekt przy podstawówce na Fińskich Domkach. Sama MSP nr 5 - podobnie jak mieszkańcy na basen - czeka na dokończenie remontu.

Zajęcia pływackie

Budynek najlepszej podstawówki w mieście miał przejść gruntowny remont. Na nowe, cała społeczność szkoły będzie musiała jeszcze poczekać. Dlaczego najlepszej? Dlatego, że jako jedyna oferuje dzieciom możliwość korzystania z basenu. W XXI wieku, w mieście, w którym żyje obecnie ponad 50 tysięcy mieszkańców... nie ma drugiego podobnego miejsca. Jednak basen to za duże słowo. Maleńka niecka zlokalizowana w skrzydle szkoły może zaspokoić jedynie potrzeby naprawdę małych dzieci... Czyli uczniów szkół podstawowych. Basen powstał w czasach, gdy do takiej szkoły chodziło się 6 lat. Prowadzenie tam zajęć dla starszych grup wiekowych, chociażby dla nastolatków nie są dobrym planem.

4 października rozpoczęły się zajęcia basenowe dla dzieci, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Lekcje będą odbywały się na jedynym czynnym w mieście obiekcie tego typu. Zapisane dzieci - w zależności od poziomu zaawansowania, przypisane są do poszczególnych grup. Pływanie odbywa się trzy razy w tygodniu.

  • poniedziałki: 19:00-19:45 – grupa zaawansowana
  • środy: 17:30-18:15 – nauka pływania, 18:15-19:00 – doskonalenie pływania, 19:00-19:45 – grupa zaawansowana
  • czwartki: 18:15-19:00 – nauka pływania, 19:00-19:45 – doskonalenie pływania

Trwają zapisy do sekcji pływackich

Chętni rodzice mogą zapisać swoje pociechy do jednej z trzech grup. Zapisy przyjmowane są telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Ilość miejsc jest ograniczona. Podczas rozmowy należy określić rodzaj zajęć, na jakie ma uczęszczać dziecko. Przynależność do sekcji pływackiej kosztuje 210 złotych. Kwotę można spłacać w systemie ratalnym. I rata (70 złotych) płatna jest do końca tego miesiąca. Druga (70 złotych) do końca stycznia 2022 roku, natomiast trzecia, ostatnia do 31 marca 2022 roku. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 32 768-10-10

Gdzie na basen z Piekar Śląskich?

Zajęcia mogą pomóc w rozwoju dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dla większych - basen jest po prostu za mały. Niestety, po sezonie letnim, nie ma w Piekarach miejsca (dużego, dla całych rodzin!), gdzie można doskonalić swoje umiejętności... Najbliższe alternatywy to baseny w Bytomiu czy Siemianowicach Śląskich...

Zgodnie z deklaracjami władz miasta, trwają starania, by w Piekarach Śląskich powstał kompleks sportowy. Więcej na ten temat znajdą Państwo TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon