Miejsca w Piekarach Śląskich, w których legalnie urządzisz grilla/ognisko

Przed nami majówka, a więc polskie święto grillowania. Kiełbaski, szaszłyki, karkówka – pierwszy weekend majowy nie może się obyć bez tych pyszności. Gdzie zatem urządzić grilla, jeśli nie posiadamy domu z własną działką? Oto kilka podpowiedzi.

Pogoda w tegoroczną majówkę nie zachwyci fanów grillowania. W niedziele i poniedziałek (2 i 3 maja) najprawdopodobniej spadnie deszcz. Początek weekendu zapowiada się jednak znakomicie. Warto wykorzystać sobotni dzień i zorganizować majówkową ucztę. Przed nami miejsca, w których można zorganizować grilla.

Grill/ognisko bez mandatu

Pierwszym miejscem, w którym legalnie można urządzić grilla jest teren wokół Kopca Wyzwolenia. Na miejscu znajdują się paleniska, w których można rozpalić ognisko czy grilla. Kopiec Wyzwolenia bez wątpienia jest jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc w Piekarach Śląskich. Jest również wizytówką i ciekawym miejscem w naszym mieście. Kopiec Wyzwolenia stał się miejscem spotkań.

Kolejne wiaty do grillowania zostały ustawione obok stawu przy osiedlu Awaryjnym w Brzezinach Śląskich. Piękne okoliczności przyrody, woda, roślinność i grill – czy majówka może być lepsza? Pamiętajmy jednak, by po zorganizowaniu grilla czy ogniska posprzątać po sobie i dokładnie wygasić ogień, by nie doszło do jego przypadkowego rozprzestrzenienia.

Grillowanie na ogródku działkowym

Na ogródkach działkowych bez przeszkód możemy zorganizować grilla czy ognisko. Musimy jednak pamiętać, by przestrzegać przepisy przeciwpożarowe oraz nie stwarzać zagrożenia i utrudnień w korzystaniu z działek przez sąsiadów.

Co z ucztą na balkonie?

Prawo niezbyt dokładnie reguluje kwestie organizowania grilla na balkonie w bloku czy kamienicy. Polskie prawo nie mówi wprost o zakazie, jednak te kwestie najczęściej są zawarte w regulaminach poszczególnych spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Fani grilla mogą być również ograniczeni w swych działaniach przez ustawy i rozporządzenia, w których mowa o zagrożeniu pożarowym (np. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2020 roku Dz.U. 2010 nr 109 poz. 719).

fot. Aleksandra Szlęzak

Subskrybuj piekary.info

google news icon