Michał Muszalik - piekarzanin w finale konkursu poetyckiego "Orfeusz". "Nie wiem co powiedzieć"

Michał Muszalik zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu poetyckiego im. K.I. Gałczyńskiego "Orfeusz". Nominacja została przyznana za tomik - Hotel Globo. Kolejny etap rozstrzygnięć, gala wręczenia nagród odbędzie się 30 lipca.

Twitter
Michał Muszalik i Zbigniew Rokita

W poniedziałek, 20 czerwca Michał Muszalik otrzymał informację o kwalifikacji do ostatniego etapu konkursu poetyckiego. Werdykt był dla niego zaskoczeniem. - Otrzymanie nominacji było dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Jestem ogromnie zaskoczony i zaszczycony decyzją Szanownego Jury. Bardzo dziękuję Wszystkim, dzięki którym "Hotel Globo" mógł się ukazać i którzy serdecznie odnoszą się do mojej twórczości - mówi finalista.

Ponadto piekarzanin zachęca do głosowania na "Hotel Globo" w plebsicycie Orfeusza Publiczności. Dziękuje każdemu, kto zadecyduje się oddać głos na jego "Hotel Globo". Przypomnijmy, że 14 kwietnia Muszalik został nominowany do nagrody poetyckiej. Nominację otrzymał wśród pozostałych 20 literatów za tomik - Hotel Globo.

Nagroda Poetycka im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku „Orfeusz” to polska nagroda literacka, która utworzona została w 2011. Wręczenie nagród rozpoczęto od 2012 roku. Jej inicjatorem był Wojciech Kass, dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Celem nagrody jest uhonorowanie osiągnięć polskiej poezji lirycznej. Otrzymują ją autorzy najlepszych książek poetyckich napisanych i wydanych w języku polskim za rok poprzedni.

Kim jest piekarski poeta?

Michał Muszalik urodził się w 1994 r. w Bytomiu, ale praktycznie od samego początku mieszka w Piekarach Śląskich. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Śląskim, pasjonat historii i literatury, poeta, członek Klubu Jagiellońskiego. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza Pasierba w dziedzinie poezji za rok 2014. Autor dwóch tomów wierszy: „Węgiel, kryształ, kamień: wiersze z lat 2012-2015” (2016) i "Hotel Globo" (2021).

Subskrybuj piekary.info

google news icon