Mężczyzna odpowiedzialny za kradzież 5 tys. zł zatrzymany

Dzięki współpracy mieszkańców Piekar Śląskich z funkcjonariuszami udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie portfela i wypłatę gotówki z bankomatu. 57-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

M m 53 647027

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. Jeden z mieszkańców Piekar Śląskich, ogarnięty gorączką świątecznych zakupów najprawdopodobniej zostawił portfel w jednym ze sklepów. Zguba trafiła jednak w ręce nieuczciwego znalazcy. Mężczyzna za pomocą przywłaszczonej karty płatniczej wypłacił z bankomatu kwotę 5 tysięcy złotych. Dzięki opublikowaniu przez policję wizerunku sprawcy kradzież i wnikliwej pracy piekarskich kryminalnych udało się zatrzymać złodzieja.

Do ujęcia mężczyzny doszło w poniedziałek. Piekarscy kryminalni zatrzymali 57-latka, który jak gdyby nigdy nic robił zakupy w centrum miasta. Mężczyzna przyznał się do winy. Swoje czyny argumentował możliwością szybkiego wzbogacenia się. Usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia portfela i kradzieży z włamaniem. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli 500 zł. O dalszym losie 57-latka zadecyduje sąd, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon