Metropolia przekaże pieniądze piekarskim szpitalom. Na walkę z koronawirusem

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pomoże szpitalom w walce z koronawirusem. Na środki finansowe załapią się także Piekary Śląskie. Ile dostaną szpitale?

Doctor 79579 1280

Wszyscy się jednoczą w walce z koronawirusem i każdy stara się pomóc w miarę możliwości. Nie inaczej jest w przypadku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Podczas ostatniego zgromadzenia, które zorganizowano online, dyskutowano na temat wsparcia dla szpitali.

Trzynaście szpitali miejskich i pięć powiatowych otrzyma dodatkowe środki finansowe na walkę z koronawirusem. GZM łącznie przekaże na ten cel 10,3 mln złotych. Część z tych pieniędzy trafi do Piekar Śląskich.

"Wysokość dofinansowania uwzględnia - jak podaje GZM - liczbę łóżek dostępnych na szpitalnych oddziałach według stanu na koniec 2018 roku. Pomoc finansowa udzielona Piekarom Śląskim na realizację zadań związanych z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) wyniosła 289 tysięcy złotych" - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

Szpitale same będą decydować, na co wykorzystają pieniądze. Mogą to być m.in. respiratory, sprzęt ochronny, czy remont pomieszczeń, które zostaną przeznaczone na oddziały intensywnej terapii.

Subskrybuj piekary.info

google news icon