Metamorfoza starej hali Zamet

Stara hala przejdzie ogromną metamorfozę. Spółka Progresja, jak tylko stała się właścicielem obiektu, od razu ruszyła z pracami remontowymi. Zdjęcia mówią same za siebie – to miejsce zyska nowe oblicze.

Stara hala Zamęt od dłuższego czasu straszyła swym wyglądem. Charakterystyczny, betonowy mur z graffiti zniknie bezpowrotnie. Obiekt przejdzie gruntowny remont, który nada mu nowoczesnego stylu. Prace ruszyły bardzo szybko i są prężnie realizowane.

Kolejny budynek Progresji w naszym mieście

Stara hala Zamet nie będzie pierwszym budynkiem zaadaptowanym przez firmę. Progresja S.A. przeniosła do Piekar Śląskich swoją siedzibę i produkcję z Katowic oraz laboratorium z Gliwic. Hala przy ul. 1-go Maja została już dawno wyremontowana i teraz nie straszy już swoim wyglądem. Kolejna inwestycja dostarczy nie tylko nowych miejsc pracy, ale będzie też szansą na rozwój naszego miasta.

Czym się zajmuje Progresja S.A.?

Firma oferuje: kompleksową realizację projektów, produkcję maszyn i konstrukcji stalowych, produkcję zbiorników ciśnieniowych i wyposażenia oraz usługi z zakresu inżynierii. Progresja chce również przyczynić się do rozwoju sektora kosmicznego w Polsce. Firma współpracująca z Polską Agencją Kosmiczną podpisała dwuletni kontrakt z Europejską Agencją Kosmiczną. Badania mają dotyczyć wydruku 3D w metalu, w warunkach kosmicznych. Obecnie projekt będzie realizowany w warunkach symulowanych, ale jeśli się powiedzie jest szansa na jego kontynuację w stacji kosmicznej.

Opublikowane przez spółkę wizualizacje dowodzą, że miejsce może zyskać miano wizytówki Piekar Śląskich.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

13

Niszczejąca hala w Piekarach ma nowego właściciela

21

Roboty drogowe w Piekarach. Pojawią się...

1wiadukt

Weekendowe utrudnienia na drodze – ruch...

4szkoła

Remont szkoły specjalnej w Piekarach Śląskich

Przedszkole remont 1

Remontują przedszkole nr 5. Jak wygląda teraz?

Remont DK 94

Rozpoczęły się roboty drogowe na DK 94. Kiedy...

Biblioteka

Nowoczesna biblioteka w Piekarach Śląskich!