Metamorfoza Przedszkola nr 11

Miasto cały czas realizuje kolejne modernizację placówek edukacyjnych. Budynek przedszkola nie tylko zostanie ocieplony, ale zyska również nowe oświetlenie i instalację centralnego ogrzewania.

Piec, którego zdjęcie znajduje się poniżej, jeszcze niedawno był często spotykany w placówkach edukacyjnych. Taka forma ogrzewania to już przeżytek. W ramach kompleksowego remontu, z Przedszkola nr 11 usunięto powyższy antyk. Stary piec węglowy zostanie zastąpiony nowym, gazowym. Prace w Przedszkolu obejmą również wymianę instalacji centralnego ogrzewania.

Zmiany, zmiany

Remont placówki zostanie przeprowadzony na szeroką skalę. Oprócz wymiany pieca i instalacji ogrzewania, pracę obejmą termomodernizację budynku oraz naprawę dachu. Wymienione zostanie również oświetlenie. Nowe życie zyska także kuchnia, która jest właściwie budowana od nowa. Sprzęt, w którą zostanie zaopatrzona kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych. To nie wszystko, bo w salach pojawią się nowe podłogi, wyremontowane zostaną: hol, wiatrołap i poręcze na zewnątrz, a plac zabaw zostanie doposażony. Renowacje przejdą także drzwi do sal – zostaną opalone i pomalowane przez konserwatora.

Sama termomodernizacja budynku to koszt 800 tys. złotych, z czego ponad 500 tys. złotych to środki pozyskane z Unii Europejskiej. Prace są prowadzone na szeroką skalę nie tylko po do by budynek spełniał wymagane standardy, ale też cieszył oko i był funkcjonalny dla najmłodszych. Remont zostanie ukończony jeszcze w tym roku, co oznacza, że dzieci wrócą do swojego odnowionego przedszkola już w styczniu.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon