Metalowe serce czeka na nakrętki

Zbieranie nakrętek jest jedną z najpopularniejszych form pomocy potrzebującym. Gdy tylko specyficzne kosze w kształcie serca zaczęły pojawiać się w innych miastach, piekarzanie zasypali prośbami radnych o ustawienie podobnego w Piekarach Śląskich. Gdzie stanęło serce?

Charytatywne zbieranie nakrętek

Codziennie pozbywamy się niepotrzebnych dla nas nakrętek, które są zamknięciem: kartonów, plastikowych butelek po sokach, mleku, czy napojach. Duże ilości trafiają do kosza na śmieci - to błąd, ponieważ ich gromadzenie i oddanie we właściwe miejsce może pomóc potrzebującym. Tu rodzi się pytanie – jak plastikowe nakrętki mogą pomóc np. chorym dzieciom? Odpowiedź jest bardzo prosta – zgromadzone nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie wykorzystują materiał. Pieniądze otrzymane z punktów skupu mogą zostać przeznaczone np. na wózek inwalidzki dla chorej osoby.

Gdzie stanęło metalowe serce?

W związki z licznymi prośbami mieszkańców, w Piekarach Śląskich pojawiło się metalowe serce. Kosz został ustawiony przed Miejskim Domem Kultury przy ul. Bytomskiej 73. Zebrane nakrętki zostaną przekazane na potrzeby piekarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Metalowe serce zostało zakupione przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Jeśli serce spotka się z pozytywnym odzewem ze strony piekarzan – a jest to więcej niż pewne, kolejne kosze staną w innych dzielnicach naszego miasta.

Piekary Śląskie poszły śladem Katowic, w których metalowe serce stanęło na placu Szewczyka. Kosz przyjął się znakomicie – został zapełniony trzykrotnie i to w bardzo krótkim czasie. Ze względu na duże zainteresowanie, serca mają stanąć w różnych dzielnicach Katowic.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Podsumowanie TYG30 11

Podsumowanie tygodnia: MotoMikołaje, nowy...

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Znak

Mammobus z Gliwic przyjedzie do Piekar...

M 171371021 176216857663484 4735487510370006991 n

Piekary Śląskie: atrakcyjne miejsca do...

Dawca

Państwowa Straż Pożarna apeluje o oddawanie osocza

Aldi ul bytomsk

Piekary Śląskie: otwarcie Aldi

M m 149326874 3862884853794430 6535697021507701261 o 1

Piekary Śląskie: lodowisko plenerowe zamknięte