Mażoretki Azaria II wicemistrzyniami świata. Trio kadetek wróciły z Ostrawo z brązowym medalem

Podczas X Mistrzostw Świata Mażoretek federacji IFMS w Ostrawie Mażoretki Azaria stanęły na podium. Trio kadetek zdobyło brązowy medal. Piekarską grupę taneczną reprezentowały Lena Guzy, Nicola Górol i Julia Dróżdż. Na tym nie koniec osiągnięć mażoretek z Piekar.

Mażoretki Azaria

Mażoretki Azaria z brązowym medalem na mistrzostwach świata

W dniach 23-26 sierpnia w Ostrawie odbyły się Mistrzostwa Świata Mażoretek federacji IFMS w Ostrawie. W zawodach nie mogło zabraknąć Mażoretek Azaria. Tancerki jak zawsze dały popis umiejętności.

Lena Guzy zajęła 6. miejsce w kategorii solo pompon kadetek, miniformacja juniorek z pomponem również zajęła 6. miejsce. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Karolina Gołębiewska, Lena Wraży, Maja Pawlak, Marysia Gdowik, Emilia Lupa, Alicja Cieluch oraz Martyna Basak. Jednak najwyższą lokatę zdobyło trio kadetek.

- Dziewczyny, które zdobyły II Wicemistrzostwo Świata w trio pompon kadetek to Lena Guzy Nicola Górol i Julia Dróżdż. W sobotę odbył się World Cup i tutaj Wiktoria Danhoffer-Pasek zajęła 5 miejsce w solo baton seniorek - relacjonuje Natalia Kruk, prezes klubu Mażoretki Azaria.

Jak podkreśla Natalia Kruk konkurencja podczas zawodów była duża. W Ostawie dominują mażoretki z Czech, gdyż u naszych południowych sąsiadów dyscyplina jest zaliczana do sportowych. W rywalizacji wzięły udział także reprezentacje m.in. ze Słowacji, Bułgarii i Węgier.

Mażoretki Azaria medale

Może Cię zainteresować:

Mażoretki Azaria z kolejnymi medalami. Podczas pierwszego dnia mistrzostw zdobyły 5 krążków

Autor: Martyna Urban

05/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon