Matura z matematyki 2021. Odpowiedzi i rozwiązania. Czy w tym roku była łatwiejsza?

Wczoraj 5 maja 2021 roku o godzinie 9.00 rozpoczęła się matura z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin trwał 170 minut i był obowiązkowy dla wszystkich tegorocznych maturzystów. Uczniowie o wynikach egzaminu zostaną poinformowani dopiero na początku lipca, jednak już teraz mogą porównać swoje odpowiedzi z prawidłowo wypełnionym przez nas arkuszem.

Czy tegoroczna matura była łatwiejsza?

W tym roku arkusz egzaminacyjny z matematyki obfitował w zadania obejmujące geometrię analityczną Biorąc pod uwagę matury z wcześniejszych lat poziom trudności był identyczny. Zdania maturzystów co do tego zawsze są podzielone – chodzi głównie o to z jakim działem dany uczeń radził sobie lepiej. Co roku pewniakami, które zawsze się pojawiają na egzaminie są zadania z: trygonometrii, procentów, ciągów, logarytmów, funkcji liniowych i kwadratowych. By zdać maturę z matematyki należy uzyskać 30% wszystkich punktów, czyli zaledwie 15 pkt. Oznacza to, iż wystarczy dobrze odpowiedzieć na 15 z 25 zadań zamkniętych. Matura z matematyki to pewien schemat. Moje wieloletnie doświadczenie jako korepetytor z tego właśnie przedmiotu pokazało mi, że najbardziej należy skupić się na takich zadaniach, z takich działów, które powtarzały się już na wcześniejszych maturach. Opanowując podstawowe zagadnienia z procentów, logarytmów, trygonometrii.

Dzisiaj, 6 maja o godzinie 9.00 maturzyści będą musieli się zmierzyć z egzaminem z języka angielskiego. Przypomnijmy, że w tym roku uczniowie nie będą musieli podejść do egzaminów ustnych oraz egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Subskrybuj piekary.info

google news icon