Mateusz Ledwig z Piekar Śląskich twórcą 35 billboardów z okazji 50-lecia Spodka

Mężczyzna jest szerzej znany jako twórca Roobens/Roobens był z Bytomia. Niedawno wydał swoją pierwsza książkę "Godej. Potoczny słowniczek polsko-śląskich zwrotów...",a teraz we współpracy z miastem Katowice zaprojektował billboardy z okazji 50-lecia Spodka.

1 mateusz lediwg

"A pamiyntosz jak żeś rycała na koncercie Depeszów w Spodku?", "Pod spodym Spodka zaś trefimy sie", "Jak cie widza, to mom hercklekoty jak na Ramsztajnie w Spodku" - to niektóre z haseł umieszczonych na billboardach.

Więcej światła na ten pomysł rzuca hashtag, umieszczony pod tymi hasłami - #50leciespodka.

Ta akcja billboardowa została zorganizowana z okazji przypadających na sobotę 8 maja 50. urodzin katowickiego Spodka. Hasła wymyślił Mateusz Ledwig, Ślązak pochodzący z Piekar Śląskich, twórca szalenie popularnych memów i marki Roobens/Rubens był z Bytomia.

Mateusz niedawno wydał swoją pierwszą książkę - mały słownik śląsko-polski. Kolorystyka billboardów na 50-lecie Spodka nawiązuje do layoutu tej książki.

Wielkie plakaty z nieco nostalgicznymi, ale też humorystycznymi hasłami, pojawiły się na ulicach:

  • Katowic,
  • Bytomia,
  • Zabrza,
  • Chorzowa
  • Tychów,
  • Gliwic.

- Jo już nawet niy byda godać o społnianiu marzeń, bo to się cniwe robi, no ale zaś żech sie porycoł, jak Ania na koncercie Depeszów w Spodku. We współpracy z Miastem Katowice narychtowołch 35 billboardów, kere możecie podziwiać i dżistać się z nimi foty - pisze Mateusz Ledwig na profilu Roobens/Rubens był z Bytomia na Facebooku.

Roobens zachęca do robienia sobie fotek z tymi billboardami. Zapowiada specjalny konkurs z tej okazji. Szczegóły mają być znane w piątek 7 maja 2021.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Biała Małpa

Meksykańska kuchnia w samym sercu Katowic

001

Piekary Śląskie: Dzień Kobiet 2021 w Miejskim...

M microphone 1209816 1280

Finał konkursu "Bajtle śpiewają na osiedlu" już...

13

Wielka szansa dla młodych muzyków! IX...