Masz sklep w Piekarach Śląskich? Możesz dostać ochronną plexi

Ochronne bariery z plexi są już powszechne w sklepach dużych sieci handlowych. Co jednak z małymi sklepami? W Piekarach Śląskich ruszyła akcja pomocy tym mniejszym.

91282870 3171218686236002 9203987724166496256 o

Pandemia koronawirusa sprawiła, że właściciele firm z wielu branż musieli pozamykać swoje lokale. Wyjątkiem są jednak m.in. sklepy spożywcze, które cały czas muszą zapewniać Polakom dostęp do środków niezbędnych do życia.

Wielkie sieci handlowe już wprowadziły wiele rozwiązań, które mają zapewnić ochronę nie tylko klientom, ale także pracownikom. Gorzej sprawa wygląda w mniejszych sklepach, gdzie każdy musi działać na własną rękę. Jednym z problemów jest na przykład dostęp do ochronnych plexi, które są skuteczną barierą między klientem a sprzedawcą.

Sklepikarze z Piekar Śląskich jednak nie zostaną sami. Bartosz Szołtysik, miejski społecznik oraz radny Obywatelskiego Klubu Radnych, postanowił im pomóc. We współpracy z firmą SOTI Tomasza Sobali chce zapewnić wszystkim wspomniane plexi.

- Na rynku brakuje, z uwagi na duży popyt, tego typu materiałów, więc z kolegą, który na co dzień zajmuje się produkcją ozdób na ścianę i medali sportowych - firmą SOTI Tomasz Sobala - postanowiliśmy rozpocząć produkcję osłon - tłumaczy na stronie piekary.pl.

Pierwsze sklepy już zostały wyposażone w ochronne bariery. Jeżeli w którymś sklepie takiego zabezpieczenia brakuje, to można je otrzymać zupełnie za darmo. Wystarczy skontaktować się z Bartoszem Szołtysikiem (numer: 501 703 807) lub firmą SOTI (numer: 510 324 324).

fot. Facebook/Bartosz Szołtysik

Subskrybuj piekary.info

google news icon