Masowy Punkt Szczepień w Piekarach Śląskich już powstał. Sprawdź, kiedy otwarcie

28 kwietnia 2021 roku w Piekarach Śląskich zostanie uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych. Będzie on zlokalizowany w starym skrzydle Piekarskiego Centrum Medycznego (wejście od strony ul. Kościuszki).

Miejski szpital punktem szczepień

Osoby, które będą chciały przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 będą wchodzić do budynku od ulicy Kościuszki, a opuszczą placówkę wyjściem od strony ulicy Szpitalnej. Nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem dystansu społecznego będą czuwać funkcjonariusze Straży Miejskiej. Piekarskie Centrum Medyczne planuje dziennie zaszczepić 200 osób. Liczba ta może wzrosnąć, jeśli zwiększą się dostawy szczepionek. Plusem powstania punktu szczepień w szpitalu jest to, iż w razie wystąpienia niepożądanych efektów po podaniu szczepionki, osoba ta natychmiast zostanie objęta wyspecjalizowaną opieką medyczną.

Środki ostrożności w placówce

Wszyscy pacjenci będą obsługiwani z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. W szpitalu obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką ochronną. Ponadto należy pamiętać o dystansie społecznym (1,5 metra). Wejście i wyjście celowo znajduje się w dwóch różnych miejsca – zapobiegnie to gromadzenia się pacjentów w środku placówki. Przed wejściem do szpitala, każdej osobie zostanie zmierzona temperatura. Na miejscu będzie można również skorzystać ze specjalnie wydzielonej strefy, gdzie można wypełnić ankietę.

Aby wizyta przebiegła w jak najkrótszym czasie, zachęca się do wcześniejszego wypełnienia kwestionariusza oraz zgody RODO – można to zrobić w domu. Wszystkie dokumenty dostępne są na stronie Piekarskiego Centrum Medycznego. Wystarczy je wydrukować, wypełnić, podpisać i zabrać ze sobą na szczepienie. Należy również pamiętać, że na wizytę można przyjść nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną wcześniej godziną.

Jak zapisać się na szczepionkę w Piekarskim Centrum Medycznym?

Obecnie trwają zapisy przez:
• infolinię 989,
• e-Rejestrację dostępna na stronie pacjent.gov.pl,
• SMS-a o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
• bezpośrednio w punkcie szczepień (tylko telefonicznie pod nr 575-101-660).

W jakie dni będą odbywać się szczepienia?

Szczepienia w Punkcie Szczepień w Piekarskim Centrum Medyczny odbywać się będą przy ul. Szpitalnej 11 (stary budynek): w poniedziałek, środa, piątek – 7.30 – 15.00 oraz wtorek, czwartek – 11.30 – 18.00.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon