Marsz Różowej Wstążki 2023. Piekarzanie będą mogli zajrzeć do miasteczka zdrowia

W najbliższy piątek w mieście odbędzie się prozdrowotny event w kolorze różu. To z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. Na wydarzenie zaproszone są nie tylko panie.

UM Piekary Śląskie
Marsz rozowej wstazki piekary slaskie

Marsz Różowej Wstążki w Piekarach Śląskich

Październik to miesiąc, kiedy szczególną uwagę zwraca się na świadomość raka piersi - wiedzę o tej nierzadkiej chorobie, ale także jej profilaktykę. W wielu miejscach Polski odbywają się wydarzenia o tej właśnie tematyce. Ich uczestnicy pokazują wsparcie dla kobiet zmagających się z rakiem oraz promują badania i troskę o organizm.

Silna, piękna, przebadana. Co musisz wiedzieć, by zadbać o swoje zdrowie w Dniu Różowej Wstążki?

Piekary Śląskie włączają się w ogólnoeuropejską inicjatywę. W najbliższy piątek, 13 października, odbędzie się Marsz Różowej Wstążki. Akcję organizuje Urząd Miasta Piekary Śląskie – Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek "Feniks". Przemarsz rozpocznie się o godzinie 12:00 na Placu Noblistów Śląskich, a zakończy przy Urzędzie Miasta (ul. Bytomska 84). W tym czasie, od godziny 11:00 do 15:00 będzie tam działać miasteczko zdrowia, a w nim:

  • Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. - pomiar poziomu glukozy we krwi, konsultacje lekarskie oraz fizjoterapeutyczne, informowanie o badaniach w ramach programu "Profilaktyka 40 PLUS"
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu - pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, testy motoryczne w alkogoglach i narkogoglach
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Piekary Śląskie - pokazy udzielania pierwszej pomocy wraz z wykorzystaniem defibrylatora AED
  • Warsztat Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich - stanowisko z rękodziełem
- Zachęcamy wszystkich Piekarzan do profilaktyki i sprawdzenia swojego stanu zdrowia – zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych! - zapraszają organizatorzy.

Przypominamy, że w ramach akcji Planuję Długie Życie mieszkanki Piekar mogą skorzystać z bezpłatnej cytologii. Więcej szczegółów dotyczących programu w poniższym artykule.

Piekary slaskie bezplatne badania

Może Cię zainteresować:

Bezpłatne badania profilaktyczne dla pań w Piekarach Śląskich. Kto może z nich skorzystać?

Autor: Urszula Gołkowska

27/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon