Mamy kolejne źródełko wody pitnej w Piekarach!

W zrewitalizowanym Parku na Kamieniu można się napić wody ze zdroju. Woda jest czysta i jak najbardziej zdatna do spożycia. Działania te mają na celu zachęcić mieszkańców do spożywania wody z kranu, jako alternatywy tej butelkowanej. Jest to zdecydowanie tańsza i bardziej ekologiczna opcja.

Poidełko

Zalety picia „kranówki”

Co czyni wodę z kranu lepszym odpowiednikiem wody z butelki? Po pierwsze jest łatwo dostępna – mamy do niej niemal nieograniczony dostęp w domu – nie musimy jej więc kupować, ani nosić. Następną kwestią jest wysoka jakość, ponieważ w obecnych czasach stacje uzdatniania wody są w stanie wyprodukować wodę wysokiej klasy. Jedną z najważniejszych kwestii jest ekologia. Pijąc wodę z kranu ograniczamy produkcję plastiku, czym zmniejszamy ilość odpadów i śmieci.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. wpadło na pomysł zainstalowania źródełka z wodą zdatną do picia w parku. Zdrój stoi w pobliżu fontanny, od strony ul. Wyspiańskiego. Poidełko od dawna mogłoby raczyć Piekarzan smaczną wodę, jednak poprzez epidemię koronawirusa, jego zainstalowanie oraz uruchomienie mocno się opóźniło. Na podstawie znajduję tabliczka z wyrytą informacją z jakiego źródła pochodzi woda oraz numerami telefonów w razie zauważenia usterek zdroju.

To nie jest jednak jedyne źródełko w Piekarach Śląskich. Kolejne poidełko stoi na placu zabaw, na terenie Miejskiego Ośrodku Rekreacji i Sportu. Wymagało ono jednak napraw, aczkolwiek aktualnie działa już bez zarzutu. Źródełka są stworzone po to by gasić pragnienia okolicznym mieszkańcom. Mamy nadzieję, że nie zostanie ono zniszczone przez wandali.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

MOSiR Piekary

Ferie zimowe w Piekarach Śląskich - propozycje dla dzieci

Pożar Piekary Śląskie 4

Pożar domu jednorodzinnego w Piekarach Śląskich