„Mamo! Mamo! Mammografia!” Sprawdź, kiedy możesz zbadać się w Piekarach Śląskich

Mieszkanki naszego miasta już od 23 listopada mogą skorzystać z bezpłatnego badania profilaktycznego. O czym warto pamiętać?

UM Piekary Śląskie
Mammografia w Piekarach Śląskich

Mammografia - co to takiego?

Ryzyko zachorowania na raka piersi znacząco wzrasta po 50. roku życia. Dlatego też dla pań w wieku 50-69 lat przygotowano specjalny program profilaktyczny. Każda pacjentka raz na dwa lata może skorzystać z niego bezpłatnego.

- Mammografia jest badaniem, które za pomocą promieni rentgenowskich pozwala wykryć raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. W czasie badania wykonuje się dwa zdjęcia każdej piersi - tłumaczą medycy.

„Mamo! Mamo! Mammografia!”

Akcja ma na celu ułatwienie pacjentkom dostępu do badania. Mammobus pojawi się w naszym mieście już jutro. Będzie dostępny:

  • 23.11, w godzinach: 10:00-17:00
  • 24.11, w godzinach: 10:00-17:00
  • 25.11, w godzinach: 8:30-15:30

Zajdziemy go przy ul. Oświęcimskiej, obok Ośrodka Kultury Andaluzja. Zapisy są przyjmowane pod numerem telefonu: 784 067 503. Zabrać ze sobą należy dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii (jeśli była już wykonywana).

Zbadać można się także w Piekarskim Centrum Medycznym, w pracowni stacjonarnej przy ul. Szpitalnej 11. Rejestracja prowadzona jest pod numerem telefonu: 32 39 38 128.

Więcej przydatnych informacji na temat profilaktyki raka piersi w artykule: "Silna, piękna, przebadana. Co musisz wiedzieć, by zadbać o swoje zdrowie".

Subskrybuj piekary.info

google news icon