Majówkowy spacer w poszukiwaniu wiosny. Poprowadzi go Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników

W tym roku w mieście nie zabraknie ciekawych propozycji na rozpoczynający się weekend majowy. Pojawiła się propozycja wycieczki śladami budzącej się do życia przyrody.

Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników
Piekary śląskie majówka 2023

Majówkowe poszukiwanie wiosny w Piekarach Śląskich

Jeśli nie macie jeszcze planów na 1 maja, Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników zaprasza na małą wyprawę. Uczestnicy udają się w trasę w poszukiwaniu wiosny.

- Zobaczymy, co już wyrosło, a co dopiero wschodzi, posłuchamy, jakie ptaki już zachwycają nas swym śpiewem. Cieszyć się będziemy świeżą zielenią rozwijających się liści - zapraszają organizatorzy.

Zbiórka odbędzie się o godzinie 9:30. Uczestnicy spotkają się przy Kopcu Wyzwolenia, gdzie będzie można zostawić samochód. Grupa wyruszy polami w kierunku Lasku Lipka.

- Tam poszukamy wiosennych kwiatów i nasłuchujemy śpiewających ptaków. Wiosenny las to piękne miejsce - stwierdzają inicjatorzy wyjścia.

Następnie uczestnicy powrócą do Kopca Wyzwolenia. Szczegółowych informacji dotyczących wydarzenia udziela przewodnik Krzysztof Sokół (tel. 504 96 88 76). Piekary Śląskie zapraszają także do celebrowania 3 maja. Jakie atrakcje przygotowano na Święto Konstytucji?

3 maj 2023 piekary śląskie

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie świętują 3 Maja. Co będzie się działo przy Kopcu Wyzwolenia?

Autor: Urszula Gołkowska

27/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon