Majówka 2021: ciekawe wydarzenia w Piekarach Śląskich

Pomimo obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa w najbliższy weekend nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców naszego miasta. Majówka będzie pełna rywalizacji sportowych i gier logicznych. Sprawdźmy harmonogram nadchodzących wydarzeń.

Majowka w piekarach

1 maja – Otwarcie pola do paintballa w Piekarach Śląskich. Zostań jednym z pierwszych uczestników rozgrywek

W sobotę, 1 maja 2021 roku w Piekarach Śląskich nastąpi oficjalne otwarcie pola do paintballa, a także zostaną rozegrane pierwsze zawody. Miejsce znajduje się nieopodal głównej siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 oraz boisk ze sztuczną nawierzchnią. By zabawa mogła się odbyć, w grze musi wziąć udział co najmniej 10 uczestników, zaś maksymalnie 20 osób. Pierwszy dzień majówki szykuje się więc strzelająco.

2 maja – Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR Piekary Śląskie 2021

W niedzielę 2 maja 2021 roku na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 zostanie rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10.00. na terenie boiska ze sztuczną nawierzchnią przy głównej siedzibie MOSiR ul. Olimpijska 3. W Turnieju mogą wziąć udział osoby, które ukończyły już 16 rok życia. W rozgrywkach weźmie udział maksymalnie 16 zespołów. Kto wygra zajmie pierwsze miejsce i wygra puchar?

3 maja - Gra terenowa MDK2 pt. „Wehikuł czasu, czyli powstańczy spacer po Piekarach”

W 100. rocznice wybuchu III Powstania Śląskiego odbędzie się spacerowa terenowa. Dzięki niej poznamy wiele ciekawostek historycznych, o których do tej pory nie mieliśmy nawet pojęcia. W zabawie oprócz logicznego myślenia i kojarzenia faktów przyda się dobra orientacja w terenie. Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich.

3 maja - Wirtualny bieg i marsz z okazji 100-lecia III Powstania Śląskiego

W najbliższy poniedziałek odbędą się obchody stulecia III Powstania Śląskiego oraz 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich postanowił zorganizować wirtualny bieg i marsz Nordic Walking szlakiem Powstańców Śląskich. Akcja rozpocznie się pod Kopcem Wyzwolenia.

fot. Roksana Druszcz/UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon