Loteria szczepionkowa od 1 lipca. Będzie można wygrać nawet milion złotych. Plus zmiany w programie szczepień

Loterię szczepionkową z atrakcyjnymi nagrodami oraz pieniądze dla gmin, w których zaszczepi się największy odsetek mieszkańców, zapowiada rząd. Minister Dworczyk poinformował również o ułatwieniach w szczepieniach.

We wtorek 25 maja 2021 r. odbyła się konferencja prasowa rządu w sprawie szczepień przeciw COVID-19.

- Mamy do dzisiaj ponad 18 mln 300 tys. wykonanych szczepień. Blisko 13 mln osób zaszczepionych 1. dawką. Notujemy w ostatnich tygodniach ponad 2 mln szczepień tygodniowo. Udało się to osiągnąć dzięki zaangażowaniu wszystkich osób tworzących Narodowy Program Szczepień. Dzisiaj osiągniemy ok. 50% osób pełnoletnich, które zarejestrowały się w systemie, przyjęły już 1. dawką albo są zarejestrowane na termin szczepienia. Każdego dnia ponad 200 tys. osób zapisuje się na szczepienia - mówił minister Michał Dworczyk

Zmiany w Narodowym Programie Szczepień

Od 1 lipca 2021 r. szczepienie II dawką będzie możliwe w dowolnym punkcie szczepień, niekoniecznie w tym, w którym przyjęto pierwszą dawkę. To ułatwienie np. na czas wakacji.

Do osób powyżej 70. rokiem życia, które nie zaszczepiły się do tej pory ani nie mają wyznaczonego terminu szczepienia będą dzwonić doradcy, by zachęcić do szczepienia. W najbliższych dniach i tygodniach wojewodowie będą wystawiać decyzje administracyjne dla samorządów, które będą zobowiązywały samorządy do nawiązania kontaktu telefonicznego ze wszystkimi mieszkańcami gminy powyżej 70 roku życia.

Od 15 czerwca wojewodowie będą zobowiązani, żeby zadbać o zapewnienie mobilnego punktu szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym.

Nagrody pieniężne dla gmin

W każdej gminie, gdzie będzie najwyższy stopień zaszczepienia w ramach 49 obszarów, otrzyma taka gmina 1 mln zł na dowolny cel. Ta gmina, która będzie miała największy wskaźnik zaszczepienia w skali Polski otrzyma dodatkowo 2 mln zł.

Dla pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia 75% rząd przeznaczy po 100 tys. zł na gminę na dowolny cel.

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Start loterii: 1 lipca 2021

Będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Co 2000 osoba przystępująca do loterii wygrywa 500 zł (nagroda natychmiastowa), a każdy uczestnik ma szanse na 4 wygrane.

Co tydzień losowanie nagród: 2 x 50 tys. zł i nagrody rzeczowe, m.in. hulajnogi elektryczne

Co miesiąc losowanie nagród: 2 x 100 tys. zł plus samochody hybrydowe

W finale: 2 x 1 mln zł plus plus samochody hybrydowe

W loterii mogą wziąć udział zarówno osoby już zaszczepione, jak i te, które zdecydują się na szczepienie po 1 lipca 2021.


Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Rondo Kossakowskiej

Piekarskie rondo zostanie nazwane im. Gabrieli Kossakowskiej

Velostrada w Piekarach

Śląska Koalicja Rowerowa chwali piekarską velostradę