Literacki konkurs dla dorosłych Dzielnicowego Domu Kultury

Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich organizuje konkurs, w którym dorośli będą mogli zabłysnąć swoim literackim talentem. Prace należy składać do 30 listopada.

1 PISMO

Brak pomysłu na pandemiczne popołudnie – sięgnij po pióro

Panująca obecnie pandemia wielu z nas zamknęła w domach. Liczne obostrzenia zmusiły nas do niemal bezustannego życia w czterech ścianach. Zamknięte siłownie, galerie czy ośrodki kultury spowodowała, że nie mamy zbyt wielu możliwości na ożywienie naszego prywatnego czasu. Co więc zrobić w momencie, gdy przeczytaliśmy domowe księgozbiory a Netflix niczym nas już nie zaskakuje? Z pomocą przychodzi Dzielnicowy Dom Kultury, który organizuje konkurs literacki dla dorosłych. Myślą przewodnią prac mają być słowa Jana Pawła II „To przemijanie ma sens”. Organizatorzy liczą więc na twórczość, która uchwyci sens tych słów, zaprezentuje je w nieznanej do tej pory odsłonie.

O konkursie

Praca konkursowa musi przyjąć taką formę literacką, by mieściła się w gatunkowej formule poezji. Utwór powinien być również pracą własną uczestnika. Tematyką konkursu jest zaduma i refleksje związane z przemijalnością życia na ziemi. Prace należy składać do 30 listopada drogą internetową na adres e-mail: instruktorzy@ddkpiekary.com.pl lub dostarczyć osobiście na adres: Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich , ul. Roździeńskiego 99, 41-946 Piekary Śląskie. Laureaci zostaną telefonicznie poinformowani o wygranej przez Jury Konkursowe w dniu 3 grudnia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon