Lista hańby. Oto posłowie, którzy przyczynili się do zakazu aborcji – Jerzy Polaczek jest jednym z nich

Od paru dni tematem, który wiedzie prym w Internecie jest sprawa dotycząca zaostrzenia aborcji. Kobiety prężnie manifestują, walcząc o prawo wyboru. Dzięki komu wniosek o aborcji eugenicznej został przedłożony przed Trybunał Konstytucyjny? Który z posłów przyczynił się do zniewolenia kobiet?

Protestttt

Kto poparł wniosek dotyczący zaostrzenia aborcji?

- Konfederacja jest jedynym klubem/kołem w Sejmie, którego 100% posłów podpisało się pod wnioskiem do TK, który doprowadził do dzisiejszego rozstrzygnięcia – mówi na Twitterze Krzysztof Bosak.

Krzysztof Bosak opublikował na jednym z portali społecznościowych, krótki wpis, w którym chwali się, iż cała Konfederacja poparło wniosek o zaostrzenia prawa aborcyjnego. Czy jest to powód do dumy?

Kto jeszcze podpisał się pod tym dokumentem? Wniosek opublikowany na stronie Trybunału Konstytucyjnego nie zawiera jednak listy osób, które się pod nim podpisały. Jedynym źródłem, z którego możemy się dowiedzieć, kto dokładnie poparł dokument jest tweet Piotra Uścińskiego – jednego z posłów wnioskodawców. Na portalu społecznościowym opublikował zdjęcie wniosku, wraz z podpisami osób, które go zaaprobowały.

W większości byli to posłowie z ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości (106 osób). Ponadto podpis złożyło 11 posłów Konfederacji, czyli wszystkie osoby należące o ugrupowania. Z powyższych informacji wynika, że wniosek poparł również przedstawiciel klubu Koalicji Polska-PSL-Kukiz’15 – Jarosław Sachajko.

Piekarski poseł na liście

Jerzy Polaczek dwa tygodnie temu otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dwa dni później trafił do szpitala z silnym kaszlem, trudnościami w oddychaniu i wysoką gorączką. Na katowickim oddziale Covid szpitala MSWiA spędza właśnie dwunastą dobę. Mimo złego stanu zdrowia, Jerzy Polaczek na bieżąco zamieszczał wpisy na portalu społecznościowym, w których opowiadał o walce z koronawirusem. 18 października piekarski poseł napisał na Facebook’u, że przez następny tydzień odcina się od mediów społecznościowych, by skupić się na swoim zdrowiu. Czy ten zabieg wyciszenia swojej aktywności w mediach był przypadkowy?

Jerzy Polaczek widnieje na liście osób, które poparły wniosek dotyczący całkowitego zakazu aborcji. Dziwnym trafem, akurat podczas wyciszenia aktywności piekarskiego posła, 22 października, Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie dopuszczalności przerwania ciąży ze względów embriopatologicznych. TK orzekł, że rozpatrywane przepisy, a zatem możliwość aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu są niezgodne z Konstytucją. Ta decyzja spotkała się z ogromnym sprzeciwem dziesiątek tysięcy Polek. Kobiety od 4 dni wychodzą na ulicę, manifestują i walczą o prawo wyboru.

fot. Tymoteusz Staniek

Subskrybuj piekary.info

google news icon