Laptopy i tablety dla uczniów. Piekary Śląskie otrzymały dofinansowanie

Wszystkie szkoły przeszły na tryb pracy zdalnej, ale niektórzy uczniowie nie mają odpowiedniego sprzętu, by komfortowo korzystać z takiej formy edukacji. Część problemów ma rozwiązać program "Zdalna szkoła", z którego skorzystały Piekary Śląskie.

Student 849822 1280

1 kwietnia Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło nabór wniosków do programu "Zdalna szkoła". To reakcja rządu na to, że w dobie pandemii koronawirusa wszystkie szkoły przeszły na tryb pracy zdalnej. Niestety, nie wszystkie dzieci mają odpowiedni sprzęt, by korzystać z edukacji.

Na program przeznaczono 186 mln złotych. To kropla w morzu potrzeb, ale pomoc ma trafić do najbardziej potrzebujących. Każda gmina miała możliwość złożyć wniosek na kwotę od 35 do 100 tys. złotych.

Piekary Śląskie wnioskowały o najwyższą pulę i takie środki otrzymały. Dzięki dofinansowaniu miasto będzie mogło kupić 21 tabletów o łącznej wartości 29,4 tys. zł, 23 laptopy o wartości 62,1 tys. zł oraz 85 routerów o wartości 8,5 tys. zł. Sprzęt elektroniczny w niedługim czasie powinien trafić do piekarskich szkół.

Subskrybuj piekary.info

google news icon