"Łączy nas energia". Rusza nabór na dofinansowanie z OZE

Rozpoczął się nabór uzupełniający w ramach projektu „Łączy nas energia. Montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych”. Dotację będzie można uzyskać na dofinansowanie kolektorów słonecznych, powietrznych pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz kotłów na biomasę znajdujących się w budynkach jednorodzinnych na terenie Piekar Śląskich. Wnioski należy składać do 30 czerwca.

Solar

Z projektu „Łączy nas energia. Montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych” będą mogli skorzystać właściciele lub współwłaściciele domów mieszkalnych, znajdujących się w Piekarach Śląskich, które zostały oddane do użytkowania do 30.06.2018 roku. Dofinansowania niestety nie mogą uzyskać właściciele budynków, w których jest prowadzona działalność gospodarcza.

- Można się załapać na nowoczesny sprzęt, do „rozdania” mamy kasę na panele fotowoltaiczne – 41 sztuk, pompy ciepła – 22 sztuki, kolektory słoneczne – 49 sztuk oraz kotły na biomasę – 24 sztuki. Wnioski można składać od 23 czerwca do 30 czerwca 2020r. O zakwalifikowaniu do programu nie decyduje kolejność zgłoszeń, ale losowanie - informuje Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich. -Termin jest krótki, ponieważ jest to nabór uzupełniający. Nie ma czasu do zastanowienia. Na przygotowanie wniosku macie Państwo 7 dni - dodaje.

Dofinansowanie będzie można pozyskać na kolektory słoneczne, powietrznych pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz kotłów na biomasę (pellet), które znajdują się w budynkach jednorodzinnych na terenie Piekar Śląskich. Kolektory słoneczne i powietrzne pompy ciepła służą do podgrzewania wody użytkowej, natomiast panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Kotły na biomasę to z kolei rozwiązanie z zakresu technologii grzewczych.

Żeby uzyskać dofinansowanie, trzeba złożyć wniosek składający się z deklaracji uczestnictwa oraz ankiety z zakresu wybranej technologii. Dokumenty należy składać w Urzędzie Miasta w Punkcie Informowania Mieszkańców, przy ul. Bytomskiej 84 lub Bytomskiej 92. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Subskrybuj piekary.info

google news icon