Kurtyny wodne schłodzą piekarzan

Fala upałów nie odpuszcza. Nadchodzące dni będą nas raczyć iście tropikalną pogodą. Sprawdź gdzie można się schłodzić pod kurtyną wodną.

Kurtyna wodna w piekarach

Żar z nieba

Prognozy pogody mówią jednoznacznie, że w ciągu najbliższych dni temperatura w cieniu będzie osiągać niemal 30 stopni Celsjusza. Trzeba zachować szczególną ostrożność podczas wystawiania się na działanie promieni słonecznych. Nadmierne opalanie się czy przegrzanie może skończyć się udarem. By do tego nie doprowadzić starajmy się nie wychodzić w godzinach, kiedy słońce jest najbardziej aktywne czyli między godziną 11.00 a 15.00. Jeśli już mamy zamiar wyjść z domu, pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Starajmy się ubierać przewiewnie i nosić kapelusz na głowie. Szczególnie narażeni są seniorzy, więc zalecamy im pozostanie w domach w godzinach szczytu słonecznego. Pamiętajmy też o naszych czworonożnych przyjaciołach, którzy również nie tolerują upałów - najlepiej zapewniać im dużo wody do picia.

Gdzie stoją kurtyny?

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. rozstawiło kurtyny wodne w następujących miejscach: przy dworcu autobusowym na Osiedlu Wieczorka, przy ul. Bytomskiej na wysokości Kalwarii, na ul. Oświęcimskiej (przy Ośrodku Kultury "Andaluzja"), na ul. Skłodowkiej-Curie (pomiędzy żłobkiem a przedszkolem) oraz na Placu Noblistów Śląskich przy ul. Bytomskiej.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon