Rotator TOP - single

Kultura

Piekarskie Forum Kobiet w Spółdzielczym Domu Kultury

historyczne-kobiety-memy.jpg

Gdzie podziały się kobiety w historii naszego regionu? Mobilna wystawa „60 na 100. SĄSIADKI. Głosem Kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie”przedstawia w formie wielkoformatowych memów historię trzydziestu kobiet, które były mocno związane z historią Śląska. Piekarskie Forum Kobiet zaprasza do obejrzenia wystawy już 26 lutego w siedzibie SDK.

Finisaż, czyli uroczyste zamknięcie wystawy, odbędzie się 26 lutego o godzinie 19.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1. Wezmą w nim udział Panie zaangażowane w działalność Piekarskiego Forum Kobiet, ale również osoby spoza grona klubu. W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa, wydarzenie odbędzie się z ograniczoną ilością osób. Wszyscy chętni są zobowiązani zatem do telefonicznego zgłoszenia pod numerem  32 287 19 00. Z zapisanymi osobami skontaktują się organizatorzy w celu potwierdzeniu udziału i dostępności wolnych miejsc.

Wydarzenie przybliży nam sylwetki mało znanych, ale kluczowych kobiet, które odegrały ważną role w historii naszego regionu. Płeć piękna od setek lat była pomijana w historycznych wydarzeniach. Kobiety były przedstawiane najczęściej jako opiekunki domowego ogniska, ale nikt nie zajmował się ich drugą, waleczną stroną. To przecież kobiety inicjowały wiele powstań i buntów. 26 lutego będziemy mieli okazję „poznać” 30 Pań, które zasłynęły w historii Śląska.

fot. Facebook Piekarskie FORUM Kobiet

Search