Książkowa wymiana w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka

Już 19 czerwca 2021 roku po długiej przerwie wróci wymiana książkowa pod hasłem: ile przynosisz, tyle wynosisz”. To idealny czas, by pozbyć się swoich starych zbiorów i bezpłatnie nabyć nowe pozycje.

Książki

W sobotę 19 czerwca w ogródku bibliotecznym przy ul. Kalwaryjskiej 62D w Piekarach Śląskich w godzinach 10.00-13.00 zostanie zorganizowana akcja „Wymiana książkowa”. W tym dniu będzie można wymieniać książki w trzech kategoriach - ze względu na rok wydania pozycji (dwie kategorie) oraz książki młodzieżowe:

• I kategoria – roczniki 2010 – 2015,

• II kategoria – roczniki 2016 – 2021,

• III kategoria – książki młodzieżowe od 2010 (+8).

Wymianie nie podlegają książki dla dzieci, podręczniki, czasopisma, poradniki czy komiksy. Wszystkie przyniesione książki powinny być w stanie dobrym. Wymiana będzie odbywać się „z ręki do ręki”, czyli za książkę, która nas zainteresuje z konkretnej kategorii, będziemy „płacić” własną książką z tej samej kategorii.

Regulamin wymiany

1) Wymianę książkową organizują Śląscy Blogerzy Książkowi w dniu 19.06.2021r. w godzinach od 10:00 do 13:00.
2)
„Ile przynosisz, tyle wynosisz” to główna zasada akcji.
3)
Książki wymieniamy w trzech kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2010 – 2015, II kategoria to roczniki 2016 – 2021, III kategoria to książki dziecięce (8+) i młodzieżowe wydane w latach 2010-2021.
4)
Wymieniamy tylko beletrystykę dla dorosłych oraz dla młodzieży. Nie przyjmujemy poezji, książek dołączonych jako gratisy do czasopism, harlequinów, podręczników, poradników, komiksów itp.
Przyniesione książki powinny być w dobrym stanie.
5)
Wymiana odbywa się „z ręki do ręki” – jeśli zainteresuje nas dana pozycja na stoliku z danej kategorii, to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania).
6)
Książki wydawane w seriach, gdzie niektóre tytuły pojawiają się w dwóch częściach, przyjmujemy tylko i wyłącznie wtedy, jeśli ktoś przyniesie obie części. Jest to liczone jako jedna książka do wymiany.
7)
Wraz z oddaniem książek na wymianę, uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.
8)
W sprawach, które pomija powyższy regulamin, decyzję podejmują Śląscy Blogerzy Książkowi.

Zasady dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego

1) Księgozbiór będzie rozłożony na kilku stolikach, między którymi zachowana jest odległość 1 m-1,5 m.
2)
Przy każdym ze stolików znajdować może się jedynie dyżurujący + 2 osoby wymieniające.
3)
Wymieniający przechodzą do kolejnego stolika, gdy jest przy nim miejsce.
4)
Wymieniający zobowiązani są do dezynfekcji rąk przed przystąpieniem do wymiany bądź do używania rękawiczek ochronnych oraz do zasłaniania ust i nosa (maseczki i płyn dezynfekujący dostępny przy stoliku przeznaczonym do odbierania książek).
5)
Książki oddawane przez wymieniających będą przyjmowane przy oddzielnym stoliku, dezynfekowane z zachowaniem należytej ostrożności, dopiero po tym mogą trafić do puli wymianowej.

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich oraz Śląscy Blogerzy Książkowi.

Subskrybuj piekary.info

google news icon