Książka na 100-lecie Orła Białego Brzeziny Śląskie. Za darmo w internecie

Wyjątkowa gratka dla kibiców Orła Białego Brzeziny Śląskie, ale także historii sportu w Piekarach Śląskich. Z okazji 100-lecia klubu Czesław Włoczek napisał książkę. Publikacja jest dostępna dla każdego za darmo w internecie.

Orel

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia. Klub planował z tej okazji huczne świętowanie, ale trzeba było je przenieść na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa. Pocieszeniem jednak jest sukces sportowy.

Dzięki przedwcześnie zakończonym rozgrywkom klasy A klub z Piekar Śląskich ukończył sezon na pierwszym miejscu i awansował do ligi okręgowej. To powrót na ten poziom rozgrywkowy po dwóch latach.

Dla sympatyków klubu pojawiła się nie lada gratka. Z okazji 100-lecia została wydana książka o historii Orła. Jej autorem jest Czesław Włoczek. To udało się dzięki prezesowi Tadeuszowi Wieczorkowi i gminie Piekary Śląskie, która sfinansowała publikację.

W środku znajdziemy mnóstwo archiwalnych zdjęć, historii i nieznanych faktów. Co ciekawe, książkę można pobrać całkowicie za darmo, bo pojawiła się w zbiorach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Dzieło Czesława Włoczka znajdziesz TUTAJ.

fot. piekary.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Velostrada w Piekarach

W Piekarach Śląskich powstanie velostrada

Biegowe grand prix piekary

Biegowe Grand Prix - rusza cykl zawodów

Pasternak vs simon portale

Walki na gołe pięści powstały na śląskiej ziemi

IV Biegowe Grand Prix MOSiR 2021

Przed nami IV Biegowe Grand Prix MOSiR 2021

Malowanie twarzy

Sportowy Dzień Dziecka 2021 z MOSiR

123łyżwy

Szykuje się otwarcie plenerowego lodowiska...

Orzelbialy

XV Halowe Mistrzostwa Piekar Śląskich Seniorów. Oto mistrz