Książka na 100-lecie Orła Białego Brzeziny Śląskie. Za darmo w internecie

Wyjątkowa gratka dla kibiców Orła Białego Brzeziny Śląskie, ale także historii sportu w Piekarach Śląskich. Z okazji 100-lecia klubu Czesław Włoczek napisał książkę. Publikacja jest dostępna dla każdego za darmo w internecie.

Orel

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia. Klub planował z tej okazji huczne świętowanie, ale trzeba było je przenieść na przyszły rok z powodu pandemii koronawirusa. Pocieszeniem jednak jest sukces sportowy.

Dzięki przedwcześnie zakończonym rozgrywkom klasy A klub z Piekar Śląskich ukończył sezon na pierwszym miejscu i awansował do ligi okręgowej. To powrót na ten poziom rozgrywkowy po dwóch latach.

Dla sympatyków klubu pojawiła się nie lada gratka. Z okazji 100-lecia została wydana książka o historii Orła. Jej autorem jest Czesław Włoczek. To udało się dzięki prezesowi Tadeuszowi Wieczorkowi i gminie Piekary Śląskie, która sfinansowała publikację.

W środku znajdziemy mnóstwo archiwalnych zdjęć, historii i nieznanych faktów. Co ciekawe, książkę można pobrać całkowicie za darmo, bo pojawiła się w zbiorach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Dzieło Czesława Włoczka znajdziesz TUTAJ.

fot. piekary.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Hulajnogi elektryczne w Piekarach przepisy

Policjanci przypominają o zasadach korzystania z hulajnóg

Orzel bialy brzeziny slaskie

Orzeł wycofał się z ligi! Nie pozbierał się po spadku

Zawody biegowe piekary

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix wystartowała

Pasternak vs simon portale

Walki na gołe pięści powstały na śląskiej ziemi

Mażoretki Azaria

Mażoretki Azaria - zbiórka na wyjazd do Chorwacji

Malowanie twarzy

Sportowy Dzień Dziecka 2021 z MOSiR

Rower piekary

Przed nami Tour de Piekary!