Ksiądz Strzelczyk, urodzony w Piekarach Śląskich, i jego Felietony zza hołdy

Pochodzący z Piekar Śląskich proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tychach, ksiądz Grzegorz Strzelczyk napisał kolejną książkę. Felietony zza hołdy trafią do księgarni już 21 czerwca.

Strzelczyk

Na stronie wydawnictwa W drodze widnieje ciekawy opis:

To jest książka o Kościele – takim, o jakim wielu z nas marzy: uczciwym, rozumnym, prawdomównym, wrażliwym na drugiego człowieka, po prostu ewangelicznym. Autor w niezwykle prosty i jednocześnie trafny sposób diagnozuje to, co nas w Kościele boli, obnaża to, co w nim słabe, co nas zawstydza, często oburza, z czym nie potrafimy sobie poradzić. I wytrąca nas z błogiego spokoju. Bo Kościół, o którym pisze ks. Grzegorz Strzelczyk, to wspólnota ludzi wierzących, odpowiedzialna za siebie, za innych i za wiarę, która nie jest tylko pamiątką po rodzicach, ale sposobem życia.

Produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży regularnej, jednak za pośrednictwem wydawnictwa można ustawić mailowe powiadomienie o pojawieniu się pozycji. W drodze to również miesięcznik prowadzony pod wydawnictwem. Ksiądz Grzegorz współpracuje z nim od 2013 roku. Jest stałym felietonistą rubryki Śląska prowincja.

Duchowny urodził się w 1971 roku w Piekarach Śląskich. Jest prezbiterem archidiecezji katowickiej, adiunktem Katedry Teologii Dogmatycznej i Duchowości Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Interesuje się głównie chrystusologią, problemami metodologicznymi teologii współczesnej i historią teologii. Od grudnia zeszłego roku jest także członkiem Zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP. Ksiądz odpowiada również za formację kandydatów do diakonatu stałego w archidiecezji katowickiej. Od sierpnia 2019 roku, pełni posadę proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tychach.

zdj. Facebook Grzegorz Strzelczyk i Wydawnictwo W Drodze

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Próba zespołu Oberschlesien tydzień przed premierowym koncertem

Oberschlesien wydaje nową płytę. Rozmowa z Marcelem Różanką

Spektakl „Kontinuum istnienia” w Piekarach Śląskich

Premiera „Kontinuum istnienia” już dziś

M m 149491998 2144645279005817 4037749804167720038 n

Piekarskie Forum Kobiet w Spółdzielczym Domu...

000001płytaklachule

Piekarskie Klachule – płyta już dostępna

01dziecko

„Bajtle śpiewają na osiedlu” - konkurs dla...

1 Biblioteka Piekary

Biblioteka znów otwarta!

6789

Grupa plastyczna „Tęcza” z wystawą w Nowym Jorku!