Krzysztof Turzański po kolejnej rozprawie. Sąd wydał wyrok

11 października, zastępca prezydenta Piekar Śląskich Krzysztof Turzański, w swoim live na Facebook'u poinformował wszystkich obserwatorów o zakończeniu kolejnego procesu karnego w swojej sprawie. Ostatni (jak na razie) wyrok zapadł 8 października, czyli kilka dni temu.

Turzański i Umińska-Duraj

Krzysztof Turzański, od początku trwania prezydentury Sławy Umińskiej-Duraj jest czynnie zaangażowany w kampanię. Na swoim blogu od lat porusza najważniejsze z punktu widzenia mieszkańców tematy. Jego liczne starania i interwencje mają realny wpływ na budowanie lepszego wizerunku Piekar Śląskich.

Za sprawą ludzi, którzy, jak zwykle mawia zastępca - nie są mu przychylni - już kilka sytuacji znalazło swój finał na sądowej wokandzie. Ostatnia sprawa karna Krzysztofa Turzańskiego dotyczyła nieprawidłowego wypełnienia oświadczenia majątkowego. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach Oddział Zamiejscowy w Piekarach Śląskich wydał wyrok pierwszej instancji.

Oskarżenia oparte na co najmniej dziwnym postępowaniu funkcjonariuszy CBA oraz fałszywych zeznaniach składanych przez świadka oskarżenia. Nie ma w ogóle mowy, że swoim działaniem oskarżony wypełnił znamiona przestępstwa. Turzański poprawnie wypełnił oświadczenie majątkowe i jest NIEWINNY wszystkich stawianych mu zarzutów. Tak brzmi wyrok sądu. - czytamy na stronie krzysztofturzanski.pl

Długa lista "nieprawidłowości"

W swoim ostatnim wpisie Turzański przedstawił nawet długą listę spraw, którymi go nękano. Wśród nich m.in. problemy z remontem Zacisza (umorzone prawomocnie), kontrole CBA (MOSiR, osiedle Wieczorka czy wspomniane kino), rzekome przejmowanie łapówek, a nawet... znęcanie się nad zwierzętami.

Warto dodać, że żadna z wymienionych spraw nie zakończyła się wyrokiem skazującym czy wykazaniem konkretnych, zarzucanych nieprawidłowości w mieście. Jak do wszystkich spraw, które ma na koncie odnosi się sam prezydent?

Tyle zostało z bezpodstawnych oskarżeń, którymi od czasu kampanii wyborczej, czyli już od trzech lat zasypuje mnie grupa naszych przeciwników politycznych. Kiedy nie ma się NIC do zaoferowania miastu, jedyne co można zrobić – to obrzucać błotem tych, którzy każdego dnia pracują na rzecz jego rozwoju.

zdj. Facebook Krzysztof Turzański

Subskrybuj piekary.info

google news icon