Krzysztof Turzański na kwarantannie. Miał styczność z zakażonym

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest trudna. Dobowy przyrost osób zakażonych może przyprawić o ból głowy. Coraz częściej słyszy się o zachorowaniach w jednostkach miejskich. Jak sprawa wygląda w Piekarach Śląskich?

Krisss

Wiceprezydent miasta na kwarantannie

Na kwarantannie przebywa aktualnie wiceprezydent Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański, którego plan jeżdżenia po mieście i przybliżania mieszkańcom nowych inwestycji legł w gruzach...

- Przebywam na kwarantannie. Jak się okazało miałem kontakt z osobą, u której potwierdzono COVID-19. (…) Cały kraj w żółtej strefie, czyli jak już wiemy wraca zaostrzony reżim sanitarny. Biorąc pod uwagę ilości zakażeń w kraju przekraczające 5 tysięcy dziennie, boję się, że jest już trochę za późno. Mleko się rozlało, będziemy musieli przetrwać – mówił wiceprezydent Piekar Śląskich.

COVID-19 w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie były do pewnego czasu miastem wolnym od COVID-19 – nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania u mieszkańca naszego miasta. Sytuacja jednak musiała się zmienić, ponieważ chorych w Polsce wciąż przybywa, a koronawirus sieje postrach w jednostkach miejskich czy episkopacie.

- Na dzień dzisiejszy mamy 15 osób chorych i kilkadziesiąt osób na kwarantannie. Zwłaszcza ta ilość osób na kwarantannie wzrosła. Jedna osoba jest leczona w szpitalu i niestety jedna osoba zmarła, czyli mamy już 5 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Piekarach Śląskich. Od początku pandemii zachorowało 326 osób, więc wydaje się, że jest dość bezpiecznie – mówił Krzysztof Turzański, podczas wczorajszego live.

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w piekarskich szkołach?

- Sytuacja w szkołach, w Piekarach Śląskich, odpukać, w tej chwili nie jest zła. W Tarnowskich Górach i w Bytomiu, sanepid ma pod opieką 50 jednostek, które pracują w systemie hybrydowym, bo tam potwierdzono przypadki COVID-19. Cztery szkoły pracują w tej chwili w trybie zdalnym – mówił wiceprezydent miasta – informuje Krzysztof Turzański.

Statystyki są miażdżące – codziennie przybywa w Polsce blisko 5 tysięcy zakażonych koronawirusem. Dzisiejszy komunikat Ministerstwa Zdrowia mówi o 6 526 nowych zakażeniach i 116 zgonach. Od 10 września powrócił zaostrzony reżim sanitarny, cała Polska jest również objęta żółtą strefą. Od dzisiaj wracają również godziny dla seniorów – od 10-12 w sklepach mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia. Czy restrykcje nie powinny wrócić wcześniej, by uniknąć obecnej sytuacji?

fot. Facebook Krzysztof Turzański

Subskrybuj piekary.info

google news icon