Koronawirus znów zatrzymał kolędy. Piekarska parafia rezygnuje z odwiedzin duszpasterskich

Parafia Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich poinformowała w sobotę, 20 listopada 2021 r., że w tym roku rezygnuje z odwiedzin duszpasterskich. Powód to duży wzrost zachorowań na COVID-19. W zamian odprawione zostaną kolędowe msze.

KMB

Koronawirus po raz kolejny zatrzymał kolędy w Piekarach Śląskich. W ubiegłym roku abp. Wiktor Skworc zdecydował o wstrzymaniu tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w całej diecezji katowickiej. Tym razem taką decyzję samodzielnie podjęto w piekarskiej parafii Świętej Rodziny, o czym poinformowano w mediach społecznościowych.

Z powodu dużego wzrostu zachorowań, w duchu roztropności i odpowiedzialności, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z odwiedzin duszpasterskich. W styczniu odprawimy Msze święte kolędowe, których harmonogram przygotujemy. Ponownie będą pakiety kolędowe z wodą święconą, kredą i błogosławieństwem – czytamy w oświadczeniu parafii.

Ile jest nowych przypadków COVID-19 w Piekarach Śląskich?

Według rządowych danych z soboty, 20 listopada 2021 r., w ciągu ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 23 414 nowych przypadków COVID-19. Zmarły 382 osoby, w tym 112 wyłącznie z powodu COVID-19. Najwięcej nowych zachorowań jest w woj. mazowieckim – 4 836, na drugim miejscu jest woj. śląskie, gdzie potwierdzono 2 285 zakażeń. W Piekarach Śląskich ostatniej doby potwierdzono 24 nowe przypadki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon