Kopiec Wyzwolenia przeszedł dezynfekcję

Kopiec Wyzwolenia przeszedł gruntowną dezynfekcję. Wszystko po to, żeby piekarzanie 22 sierpnia świętowali bezpiecznie 100. Rocznicę II powstania śląskiego oraz Święto Wojska Polskiego.

Kopiec dezynfekcja piekary

Najpierw dezynfekcja

Dezynfekcją Kopca zajęła się Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT. Wszystko po to, żeby obchody Święta Wojska Polskiego oraz Metropolitarne Obchody 100. Rocznicy II powstania śląskiego były bezpieczne dla uczestników wydarzenia.

Fundacja GROT to organizacja proobronna zrzeszająca pasjonatów militariów, osoby zainteresowane współpracą z wojskiem. Szereg działań realizuje we współpracy i na rzecz społeczności lokalnej, głównie Siemianowic Śląskich i okolic. Siłę Fundacji stanowią instruktorzy oraz kadra- ambitna, ale twardo stąpająca po ziemi i realizująca swoje cele.

Metropolitalne Obchody 100. Rocznicy II powstania śląskiego

Tradycyjnie tego typu uroczystości w Piekarach Śląskich są obchodzone na Kopcu Wyzwolenia. W tym roku czeka nas multimedialne widowisko plenerowe, które odbędzie się 22 sierpnia. W przygotowanie scenariusza jest zaangażowany historyk Dariusz Pietrucha, autor książki o Kopcu Wyzwolenia, który będzie też czuwał merytorycznie nad całością projektu. Nad częścią artystyczną będzie miał pieczę Teatr Śląski. Zaplanowano również działanie edukacyjne realizowane we współpracy z Muzeum Powstań Śląskich. Wydarzenie rozpocznie się 22 sierpnia o godz. 20.30

Więcej informacji na temat obchodów można znaleźć TUTAJ

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Murek w rejonie OK Andaluzja.

Grafficiarze dewastują miasto, a ZGK sprząta

Firmowe kradzieże

Tym razem kradzież złomu się nie opłaciła...