Kopiec Wyzwolenia – atrakcje

Nie można zaprzeczyć, iż jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Piekarach Śląskich jest Kopiec Wyzwolenie. Na miejscu odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, imprez muzycznych i tematycznych. Co jeszcze można robić na Kopcu?

Kopiec

Kopiec Wyzwolenia – atrakcje

Miejsce jest chętnie odwiedzane ze względu na piękny widok, jaki roztacza się z wierzchołka. Co ciekawe, podczas sprzyjających warunków atmosferycznych możemy ujrzeć Tatry. Na samym szczycie znajduje się również luneta, za której pomocą możemy wypatrzeć ciekawe obiekty. Pod Kopcem znajduje się stacja zielona ładowarka, gdzie można naładować swój telefon. Na miejscu można również podreperować rower za pomocą imbusów i innych podstawowych narzędzi, które się tym znajdują. Dodatkowo zaraz obok Kopca Wyzwolenia znajduje się duży bezpłatny parking dla zmotoryzowanych osób.

Kopiec Wyzwolenia jest miejscem obleganym przez rodziny z dziećmi. Maluchy mogą swobodnie biegać i puszczać latawce na terenie przyległym do Kopca. Ponadto znajduje się tam również niewielki plac zabaw. Dzieciom szczególną frajdę sprawia zielony labirynt, w którym mogą pobawić się w berka czy chowanego. Fani grillowania również będą zadowoleni. Pod Kopcem Wyzwolenia zostały wyznaczone specjalne miejsca, w których można zorganizować grilla lub ognisko. Po zjedzeniu ciężkich potraw można spalić zbędne kilogramy na siłowni pod chmurką, która znajduje się na miejscu. Nieopodal Kopca znajdują się również betonowe stoliki szachowe z siedziskami.

Podczas letnich miesięcy na terenie Kopca Wyzwolenia odbywa się wiele imprez. Jedną z najpopularniejszych jest „Noc spadających gwiazd”.

Subskrybuj piekary.info

google news icon