Kopiec to nie hasiok! ok. 400 osób sprzątało Kopiec Wyzwolenia

Kopiec to nie hasiok! - inicjatorzy akcji. 4 lipca społecznicy działający na terenie Piekar Śląskich oraz sami mieszkańcy złączyli siły, by wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej posprzątać Kopiec Wyzwolenia.

Kopiec

Dzięki społecznikom, którzy działają na terenie naszego miasta oraz Zakładowi Gospodarki Komunalnej, 4 lipca przeprowadzono akcję "Kopiec to nie hasiok!". Do sprzątania włączyła się Społeczna Piekarska Inicjatywa oraz inne instytucje funkcjonujące w Piekarach Śląskich – krwiodawcy HDK “Julian”, Wolontariusze Gwoździa oraz mieszkańcy, którym leży na sercu troska o miasto.

-W czasie, kiedy sprzątaliśmy, znaleźliśmy, oprócz butelek i niedopałków papierosów, opony, ale także karty kredytowe, dowody osobiste i tablice rejestracyjne – mówi Radosław Palacz. –Dokumenty, środki płatnicze i tablice rejestracyjne wróciły już do właścicieli – relacjonuje Radosław Palacz.

W akcję włączyło się 150 osób, które cały czas nadzorowały jego przebieg. Jak twierdzą organizatorzy, na terenie wokół kopca pojawiło się 400 osób, które brały udział w wielkim sprzątaniu.

- Został posprzątany kolejny obiekt i to bardzo dobra wiadomość - przyznaje Krzystof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich. - Natomiast zła jest taka, że takie akcje wciąż są potrzebne. Te śmieci przecież nie pojawiły się znikąd. Sami tak zaśmiecamy nasze środowisko i wygląda to bardzo źle. I niestety dzieje się tak nie tylko w miejscach rekreacji: przy Kopcu czy w lesie, ale także w najbliższym nam miejscu zamieszkania, na co często skarżą się mieszkańcy. Wyrzucanie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych, także obrzucanie śmietników wielkogabarytowymi odpadami czy gruzem to niestety codzienność. Czas zmienić coś w naszej mentalności i przestrzegać obowiązujących zasad, inaczej w tych śmieciach utoniemy - dodaje.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Młodzież dobrowolnie czyściła przystanki

Radny wraz z młodzieżą wyczyścili przystanki z plakatów

278231115 400422291912574 2397214971610735760 n

Maria Ożga o rzadkich wielkanocnych tradycjach kulinarnych

Piekary Śląskie. Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta

Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie

Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna

Dzisiaj ostatnia Piekarska Rowerowa Masa Krytyczna

Dobry dietetyk

Jak utrzymać zdrowy tryb życia? Pomoże doświadczony dietetyk

Ikea torba1

IKEA, też na Śląsku, sprzedaje tęczowe torby

Salon panorama park

Panorama Park - jedyna taka przestrzeń...