„Koperty życia” od Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie

Radni Młodzieżowej Rady Miasta postanowili wziąć udział w akcji zapoczątkowanej przez przedstawicieli Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego – „Koperty życia”. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych, a polega na umieszczeniu w kopercie niezbędnych informacji, które ułatwią medykom szybszą i skuteczniejszą pomoc. Gdzie i kiedy będą rozdawane zestawy?

M m koperta życia


„Koperta życia” zawiera: naklejkę, którą należy przykleić w widocznym miejscu oraz formularz na temat stanu zdrowia seniora. Należy tam zawrzeć nazwy przyjmowanych leków, choroby, alergie, a także kontakty do najbliższych osób, dane osobowe oraz pesel. Pakiet z takimi informacjami należy przechowywać w lodówce, czyli w miejscu łatwo dostępnym i powszechnym. „Koperta życia” jest dla medyków skarbnicą wiedzy o pacjencie. Lekarze posiadają wtedy pełny obraz sytuacji i mogą natychmiastowo rozpocząć odpowiednie leczenie.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie będą rozdawać „Koperty życia” w piątek, 19 lutego, od godziny 10.00, przed budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 84.

Subskrybuj piekary.info

google news icon