Kontrole autokarów w Piekarach Śląskich

Za tydzień ostatni dzień roku szkolnego. Przed nami okres wakacji, a wraz z nim wycieczki zorganizowane, kolonie, półkolonie i obozy dla najmłodszych. W związku z tym piekarscy policjanci postanowili w tym czasie zwiększyć kontrolę autokarów oraz osób wiozących dzieci i dorosłych na letnie eskapady.

Kontrola autokarów

Zgłoś kontrolę policji

Organizator wyjazdu jak i opiekun mogą poprosić o kontrolę pojazdu przed jego wyjazdem. By zgłosić ten fakt, właściwe osoby powinny skontaktować się z odpowiednim wyprzedzeniem z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich i ustalić dzień oraz godzinę kontroli. Aktualnie kontrole przeprowadzane są na parkingu znajdującym się z tyłu budynku MMG Centers przy ul. Karola Miarki 13 w Piekarach Śląskich. Kontrole można zgłaszać pod numerem tel. 47 85 322 90 lub za pomocą poczty elektronicznej - rd@piekary.ka.policja.gov.pl.

Sprawdź dane autokaru w internecie

Dodatkowo organizatorzy wycieczki autokarowej mogą również sprawdzić informację na temat konkretnego autobusu za pośrednictwem aplikacji Bezpieczny Autobus. Usługa pozwala na szybką weryfikację autokaru lub autobusu, którym planowana jest podróż. Możemy także uzyskać informację o autobusach, którymi codziennie dojeżdżamy do pracy czy do szkoły. Wystarczy wejść na stronę internetową www.bezpiecznyautobus.gov.pl i wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Otrzymujemy wówczas raport, który zawiera: dane o badaniu technicznym, dane techniczne oraz informacje o polisie OC.

Strona przyczyni się również do poprawy bezpieczeństwa pasażerów, a także wychwyceniu nieuczciwych przewoźników, którzy oferują przejazdy autokarami czy autobusami z nieważnym już przeglądem lub bez ubezpieczenia OC. Informacje, które są zawarte w raporcie są wiarygodne, ponieważ pochodzą bezpośrednio z rejestru państwowego, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów prowadzonej przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon