Koniec z parkowaniem pod blokami na os. Wieczorka. Przy budynkach postawiono słupki

Przy blokach mieszkalnych na osiedlu Wieczorka postawione zostały oddzielające infrastrukturę drogową od obszarów zieleni. Decyzja urzędu była dość kontrowersyjna, ponieważ część mieszkańców parkowała tuż pod blokiem, uzasadniając, że na osiedlu brakuje miejsc parkingowych.

Koniec z parkowaniem pod blokami na terenie osiedle Wieczorka. Urząd miasta postanowił podjąć decyzję w sprawie wpływających skarg na kierowców. Dotychczas zmotoryzowani tłumacząc się brakiem miejsc, parkowali na obszarach zieleni pod blokami.

- Najpierw zróbcie parkingi by móc pisać, że dbacie o ich estetyczny wygląd. (...) Zadbanych trawników - BRAK. Parkingów - BRAK. Placów zabaw przy blokach - BRAK. Ogródków zielonych z kwiatami przy blokach - BRAK. I tak można wymieniać … nasze osiedla tylko na planach wyglądają czysto i ładnie - komentuje jedna z internautek.

Pasma zieleni zostaną zagospodarowane

Urząd podkreśla, że w miejscach, gdzie dotychczas parkowały samochody, zostaną posadzone rośliny i zasiana trawa. Powstające ogródki przydomowe zostały zabezpieczone biało-czerwonymi słupkami. Dodatkowo urzędnicy podkreślają, że taki ruch ograniczy niebezpieczeństwo, na które narażeni są piesi, poprzez wjeżdżających na chodnik kierowców. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczął pracę nad zazielenieniem terenu.

- Na osiedlach brakuje miejsc parkingowych, ale w poszukiwaniu miejsca, najlepiej tuż pod klatką kierowcy łamią wszystkie reguły. Niektórzy potrafią zaparkować wprost pod oknami, niemal ocierając się samochodem o elewację budynku. Z tym już koniec - uzasadnił Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Parking piekary2

Przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie powstał nowy parking

Park międzyosiedlowy na Osiedlu Wieczorka

Na Osiedlu Wieczorka Powstanie park międzyosiedlowy

Budowa ścieżek rowerowych

Budowa ścieżek rowerowych a wycinanie drzew w mieście

Wymiana nawierzchni Piekary

Lista remontów przeprowadzanych aktualnie w Piekarach

Marek grochowski nie jest już prezesem

Marek Grochowski nie jest już prezesem ZGK

Strefa relaksu kopiec

Grill przy Kopcu Wyzwolenia? Do dyspozycji leżaki i hamaki

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS