Koniec z parkowaniem pod blokami na os. Wieczorka. Przy budynkach postawiono słupki

Przy blokach mieszkalnych na osiedlu Wieczorka postawione zostały oddzielające infrastrukturę drogową od obszarów zieleni. Decyzja urzędu była dość kontrowersyjna, ponieważ część mieszkańców parkowała tuż pod blokiem, uzasadniając, że na osiedlu brakuje miejsc parkingowych.

Koniec z parkowaniem pod blokami na terenie osiedle Wieczorka. Urząd miasta postanowił podjąć decyzję w sprawie wpływających skarg na kierowców. Dotychczas zmotoryzowani tłumacząc się brakiem miejsc, parkowali na obszarach zieleni pod blokami.

- Najpierw zróbcie parkingi by móc pisać, że dbacie o ich estetyczny wygląd. (...) Zadbanych trawników - BRAK. Parkingów - BRAK. Placów zabaw przy blokach - BRAK. Ogródków zielonych z kwiatami przy blokach - BRAK. I tak można wymieniać … nasze osiedla tylko na planach wyglądają czysto i ładnie - komentuje jedna z internautek.

Pasma zieleni zostaną zagospodarowane

Urząd podkreśla, że w miejscach, gdzie dotychczas parkowały samochody, zostaną posadzone rośliny i zasiana trawa. Powstające ogródki przydomowe zostały zabezpieczone biało-czerwonymi słupkami. Dodatkowo urzędnicy podkreślają, że taki ruch ograniczy niebezpieczeństwo, na które narażeni są piesi, poprzez wjeżdżających na chodnik kierowców. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczął pracę nad zazielenieniem terenu.

- Na osiedlach brakuje miejsc parkingowych, ale w poszukiwaniu miejsca, najlepiej tuż pod klatką kierowcy łamią wszystkie reguły. Niektórzy potrafią zaparkować wprost pod oknami, niemal ocierając się samochodem o elewację budynku. Z tym już koniec - uzasadnił Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Park międzyosiedlowy na Osiedlu Wieczorka

Na Osiedlu Wieczorka Powstanie park międzyosiedlowy

Remont kapliczki

Dobiegł końca remont kaplicy św. Ignacego Loyoli

Szarlej nowe wiaty

Nowe wiaty autobusowe w Piekarach - Szarleju

Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Kierowca mustanga postanowił zaparkować na trawniku

Tężnia solankowa w Piekarach

Tężnia solankowa otwarta od 1 maja

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Osiedle Wieczorka

Dyrektor ZGM z prokuratorskimi zarzutami