Koniec serii kradzieży w Piekarach Śląskich. Włamywacze tymczasowo aresztowani

Kryminalni z naszego miasta we współpracy z policjantami z Katowic zatrzymali dwóch sprawców. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzieże z włamaniem. Zatrzymanym grozi do 10 lat w więzieniu.

Włamywacze z Piekar zatrzymani

Funkcjonariusze z naszego miasta otrzymywali liczne zgłoszenia dotyczące kradzieży. Ginęły pieniądze, biżuteria czy sprzęty. Policjantom udało się wytypować pojazd, jakim poruszali się sprawcy. Ustalili także, że przestępstw dokonywali także w innych miejscach województwa śląskiego. Piekarscy mundurowi zdecydowali się połączyć siły z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dzięki tej współpracy udało im się zlokalizować i zatrzymać sprawców. Okazało się, że byli nimi dwaj mieszkańcy Chorzowa. Mężczyźni właśnie dzielili łup wyniesiony poprzednio z okradzionego mieszkania. Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty, a także sprzęt. Śledczy podejrzewają, że zatrzymani mogli dopuścić się kilkudziesięciu włamań na terenie województwa śląskiego. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla mieszkańców Chorzowa. Za popełnione przestępstwa grozi im do dekady w więzieniu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon