Koncert "Solidarni z Ukrainą" w Akademickim Zespole Szkół. Zebrane środki zostaną przekazane lokalnym uchodźcom

Akademicki Zespół Szkół wpadł na pomysł wsparcia Ukraińców, przebywających w Piekarach Śląskich i zorganizuje dla nich koncert. Wydarzeniu towarzyszyć będą licytacje rękodzieł i voucherów. Zebrane datki zostaną przekazane na potrzeby uchodźców.

W piątek, 1 kwietnia o godzinie 17 w Akademickim Zespole Szkół, przy ulicy Gimnazjalnej 24, odbędzie się koncert "Solidarni z Ukrainą". Wydarzenie nie tylko ma mieć charakter rozrywkowy, ale także będzie nieść przesłanie pokojowe.

- Naszym motywem jest solidarność z Ukrainą. Chcemy wspomóc tych, którzy przyjechali do Piekar. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na ich potrzeby. Oprócz samego koncertu odbędzie się kiermasz, który organizują rodzice z uczniami, a także licytacje- tłumaczy Agnieszka Wystemp, jedna z organizatorek.

Inicjatorka wydarzenia dodaje, że datki zostaną przekazane Ukraińcom, ale konkretny cel jest jeszcze w trakcie ustalania - potrzeby uchodźców zmieniają się z dnia na dzień.

Kulturalnie i na szczytny cel

Program wydarzenia został dobrany tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Goście będą mieli okazję zobaczyć m.in. taniec Bollywood w wykonaniu zespołu KAHANI, występ Muzycznej Akademii Rozwoju HARMONIA oraz Mistrzów Świata w tańcach latynoamerykańskich - Kacpra Pawłowskiego i Amelii Kreczman.

Oprócz tego oczywiście uczestnicy zobaczą koncert w wykonaniu młodzieży AZS, ZS1 oraz MDK2. To oni wraz z ZSTZ są współorganizatorami wydarzenia. Natomiast patronatem koncert objęli: Młodzieżowa Rada Miasta, prezydent Piekar Śląskich - Sława Umińska-Duraj, oraz Radio Piekary.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zbiórka piekary spi

Piekary od początku wybuchu wojny pomagają Ukraińcom

Górnicza Orkiestra Dęta

Pożegnanie lata z Górniczą Orkiestrą Dętą "Piekary-Julian"

Bajeczni adwokaci piekary śląskie

Akcja "Bajeczni Adwokaci" w Piekarach Śląskich

Choinki za darmo

Darmowe choinki dla mieszkańców Piekar Śląskich

Nagroda Orfeusza Czytelników dla Michała Muszalika

Michał Muszalik zwycięzcą plebiscytu na Orfeusza Czytelników

Urodziny Radia Piekary Kopiec Wyzwolenia

Imprezowy weekend pod Kopcem Wyzwolenia - trzy dni koncertów

Piekary Śląskie - Barbórka

Barbórka 2021. Piekary Śląskie zapraszają na koncert