Koncert "Solidarni z Ukrainą" w Akademickim Zespole Szkół. Zebrane środki zostaną przekazane lokalnym uchodźcom

Akademicki Zespół Szkół wpadł na pomysł wsparcia Ukraińców, przebywających w Piekarach Śląskich i zorganizuje dla nich koncert. Wydarzeniu towarzyszyć będą licytacje rękodzieł i voucherów. Zebrane datki zostaną przekazane na potrzeby uchodźców.

W piątek, 1 kwietnia o godzinie 17 w Akademickim Zespole Szkół, przy ulicy Gimnazjalnej 24, odbędzie się koncert "Solidarni z Ukrainą". Wydarzenie nie tylko ma mieć charakter rozrywkowy, ale także będzie nieść przesłanie pokojowe.

- Naszym motywem jest solidarność z Ukrainą. Chcemy wspomóc tych, którzy przyjechali do Piekar. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na ich potrzeby. Oprócz samego koncertu odbędzie się kiermasz, który organizują rodzice z uczniami, a także licytacje- tłumaczy Agnieszka Wystemp, jedna z organizatorek.

Inicjatorka wydarzenia dodaje, że datki zostaną przekazane Ukraińcom, ale konkretny cel jest jeszcze w trakcie ustalania - potrzeby uchodźców zmieniają się z dnia na dzień.

Kulturalnie i na szczytny cel

Program wydarzenia został dobrany tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Goście będą mieli okazję zobaczyć m.in. taniec Bollywood w wykonaniu zespołu KAHANI, występ Muzycznej Akademii Rozwoju HARMONIA oraz Mistrzów Świata w tańcach latynoamerykańskich - Kacpra Pawłowskiego i Amelii Kreczman.

Oprócz tego oczywiście uczestnicy zobaczą koncert w wykonaniu młodzieży AZS, ZS1 oraz MDK2. To oni wraz z ZSTZ są współorganizatorami wydarzenia. Natomiast patronatem koncert objęli: Młodzieżowa Rada Miasta, prezydent Piekar Śląskich - Sława Umińska-Duraj, oraz Radio Piekary.

Subskrybuj piekary.info

google news icon